Boks: Pedraza detronizuje Beltrana, szybkie zwycięstwo Dogboe w Glendale

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 26.08.2018, 07:21

Raymundo Beltran przegrał jednogłośnie na punkty z Jose Pedrazą w walce wieczoru podczas gali w Glendale. Amerykanin stracił tym samym pas WBO w wadze lekkiej. Wcześniej, Isaac Dogboe już w pierwszej rundzie znokautował Hidenori Otake i obronił tytuł WBO w super koguciej.

Pedraza bardzo dobrze wszedł w walkę, wykorzystywał szybkość, przewagę warunków fizycznych, punktując panującego czempiona. Beltran z rundy na rundę był coraz lepszy. To on był górą w środkowych rundach i wydawało się, że zaczął przełamywać pretendenta. Końcówka należała jednak do Portorykańczyka, dość wyraźnie zwyciężał każdą kolejną odsłonę, a w jedenastej rundzie rzucił przeciwnika na deski. Po ostatnim gongu wydawało się, że to ręka Pedrazy pójdzie w górę. I tak było faktycznie. Jose zwyciężył w stosunku 117-110, 115-112, 117-110.

Wcześniej, Isaac Dogboe nie miał żadnych problemów z pokonaniem Hidenori Otake. Ghańczyk trafił Japończyka już w drugiej minucie, poszedł do ciosem, zmuszając sędziego do przerwania pojedynku. To pierwsza obrona pasa WBO w wadze super koguciej przez Isaaca.