El. MŚ: druga porażka Polaków i trudna sytuacja w grupie D
fiba.basketball

El. MŚ: druga porażka Polaków i trudna sytuacja w grupie D

  • Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 28.11.2021, 22:00

Polacy przegrywają z Niemcami 69:72 w drugim spotkaniu eliminacji mistrzostw świata. Tym samym po dwóch spotkaniach nasza reprezentacja zajmuje ostatnie miejsce w grupie D, a jej szanse na awans do przyszłorocznego turnieju wyraźnie zmalały.

 

Po porażce przeciwko Izraelowi w czwartkowym starciu sytuacja Polski w grupie D nie wyglądała najlepiej. W jeszcze gorszej pozycji znajdowali się jednak Niemcy, którzy niespodziewanie ulegli u siebie Estonii. Tym samym dzisiejsze starcie obu ekip było walką o przetrwanie, ponieważ mając dwie przegrane na tym etapie, walka o awans na mistrzostwa świata byłaby już bardzo trudna.

 

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, a na sześciopunktowy serial rywali Polacy zdołali odpowiedzieć serią punktów ze swojej strony i pod koniec pierwszej kwarty na tablicy wyników mieliśmy remis 13:13. Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało jednak do przeciwników, którzy zakończyli ją rzutem trzypunktowym, a następnie rozpoczęli drugą kwartę od serialu punktowego 9:0, uciekając naszym reprezentantom na dwanaście oczek. Po kilku minutach Polacy w końcu przebudzili się i zaczęli zdobywać punkty po własnych akcjach, ale nie byli w stanie powstrzymać przeciwników na bronionej stronie parkietu. Tuż przed przerwę podopiecznym Igora Miličića udało się zmniejszyć straty do siedmiu oczek, ale kapitalnym rzutem zza łuku równo z syreną popisał się David Kramer, dzięki czemu Niemcy wygrali pierwszą połowę 40:30. Sam Kramer rozgrywał jak dotąd kapitalny mecz — trafił wszystkie pięć prób z gry, co pozwoliło mu uzbierać łącznie 15 punktów.

 

Na drugą część spotkania Polacy wyszli z większą wiarą we własne umiejętności i już po niecałych dwóch minutach udało im się zmniejszyć straty do pięciu oczek. W kolejnych akcjach byliśmy świadkami gry kosz za kosz, a na trzy minuty przed końcem kwarty goście prowadzili 53:48. Niestety wtedy gra naszej drużyny przestała funkcjonować i każde kolejne posiadanie kończyło się stratą lub pudłem. Rywale wykorzystali okazję i przeprowadzili serial 8:0, dzięki któremu prowadzili już 61:48. Szczęśliwie dla Polski rzut z połowy na koniec trzeciej odsłony trafił Jakub Garbacz, co wlało trochę nadziei w serca zgromadzonych na hali kibiców. Na pięć minut przed końcem strata zwiększyła się raz jeszcze do dwunastu oczek, co stawiało bardzo trudne zadanie przed naszymi koszykarzami. Kolejne akcje to jednak świetny ruch piłki i trzy trafienia, dzięki którym było już 62:67. W międzyczasie kapitalnym blokiem popisał się Aleksander Balcerowski, który pobudził całą naszą drużynę. Niestety w końcówce Polakom zabrakło już sił i druga porażka w eliminacjach do mistrzostw świata stała się faktem. Niemcy wygrali 72:69, a nasza reprezentacja po dwóch meczach zajmuje ostatnie miejsce w grupie D.

 

Polska — Niemcy 69:72 (13:16, 17:24, 21:21, 18:11)

 

Polska: Schenk 17, Balcerowski 16, Zyskowski 14, Garbacz 9, Gielo 5, Kolenda 3, Ponitka 2, Mazurczak 2, Dziewa 1

 

Niemcy: Kramer 24, Lockhart 13, Hollatz 8, Sengfelder 8, Doreth 6, Benzing 5, Kratzer 4, Jallow 4

Marcin Weiss – Poinformowani.pl

Marcin Weiss

Zarywam noce dla amerykańskiej ligi NBA, ale moje sportowe zainteresowania wykraczają daleko poza koszykówkę. Skoki, żużel, tenis, snooker — zwyczajnie wszystko.