Świetny występ Mierzejewskiego, remis Changchun Yatai

• Data publikacji: 26.08.2018, 17:33

Adrian Mierzejewski zaliczył dzisiaj świetny występ w barwach chińskiego klubu Changchun Yatai, w zremisowanym 2:2 meczu Chińskiej Superligi z Hebei China Fortune. Polak zdobył bramkę i zanotował asystę przy decydującym trafieniu.

Znany z europejskich boisk Ezequiel Lavezzi wyprowadził Hebei na prowadzenie w 8. minucie spotkania. Drużyna Mierzejewskiego odpowiedziała dopiero w 71. minucie, kiedy to Polski piłkarz doprowadził do wyrównania. Dla byłego reprezentanta Polski było to drugie trafienie w tym sezonie ligi chińskiej. W 83. minucie po raz kolejny prowadzili goście, ale w 90. minucie znów w roli głównej pojawił się Mierzejewski, który asystował przy bramce wyrównującej swojego zespołu. Bramkę ustalającą wynik spotkania zdobył Odion Ighalo. Dzięki wspaniałej dyspozycji Polaka, spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Changchun Yatai Adriana Mierzejewskiego znajduje się obecnie na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 25. punktów.