Euroliga kobiet: Arka pokonana w Hiszpanii

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 01.12.2021, 20:58

Arka Gdynia z bilansem 1:5 udała się na wyjazdowe spotkanie Euroligii kobiet do Katalonii, gdzie mierzyła się z drużyną Spar Girona. Dla polskiej drużyny był to kolejny nieudany wyjazd, który zakończył się szóstą porażką podopiecznych Gundarsa Vetry.

Początek spotkania był dla gdynianek całkiem udany. Choć to koszykarki lokalnego zespołu były faworytkami tego starcia, to Arka była w stanie nawiązać równorzędną walkę, a nawet kilkakrotnie obejmować prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 18:18. Druga partia zaczęła się korzystniej dla Sparu Girona, którego zawodniczki prowadziły 27:21, ale koszykarki Arki odrobiły tę stratę i na niespełna dwie mnuty przed syreną miały na koncie o 5 punktów więcej od rywalek. W połowie spotkania gospodynie minimalnie prowadziły 37:36.

W trzeciej odsłonie tego meczu zdecydowanie lepiej prezentowały się zawodniczki hiszpańskiej drużyny. Od stanu 41:41 gospodynie zanotowały serial punktowy 7:0, na który Arka nie zdołała odpowiedzieć już do końca kwarty. Przed decydującą rozgrywką Spar Girona prowadził 59:49 i zdawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo. Gdynianki jednak bardzo dobrze wyglądały w ostatniej odsłonie, kiedy zdołały odrobić sporą część strat, w pewnym momencie traciły już tylko cztery oczka, ale końcówka należała do Girony, która zwyciężyła 80:70.

Spar Girona - VBW Arka Gdynia 80:70 (18:18, 19:18, 22:13, 21:21)

Spar Girona: Burke 16, Drammeh 15, Gardner 15, Reisingerova 12, Flores 7, Palau 7, Labuckiene 4, Soler 4, Lopez 0

Arka Gdynia: Gustafson 24, Bertsch 20, Kastanek 8, Kunek 7, Begić 3, Bernies 3, Podgórna 3, Lundquist 2, Dobrowolska 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.