Serie A: Bologna lepsza od Romy; czyste konto Skorupskiego
Beric Dondarrion/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.12.2021, 20:49

Bologna pokonała w meczu 15. kolejki 1:0 AS Romę. Jedyną bramkę zdobył w 35. minucie Mattias Svanberg. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Skorupski.

Oba zespoły rozpoczęły mecz asekuracyjnie. Przez pierwsze pół godziny dominowała wyrachowana taktyczna gra. Jedyną szansę na zdobycie bramki zmarnował Tammy Abraham, pudłując głową z kilku metrów. W 30. minucie Gianluca Mancini uderzył łokciem Łukasza Skorupskiego, a rozcięta skroń spowodowała trzyminutową przerwę w grze. Zaraz po wznowieniu defensywę gości sprytnym uderzeniem zaskoczył Mattias Svanberg. Trener Jose Mourinho szukał poprawy w postawie zespołu, rotując składem. To jednak nadal Abraham miał najwięcej do powiedzenia w ofensywie Romy. Napastnik nie wykorzystał jednak żadnej ze swoich okazji i skromne zwycięstwo zanotowała Bologna. Drużyna z Polakiem w bramce zrównała się z Juventusem i Fiorentiną, będąc tym samym o krok od pozycji gwarantującej grę w przyszłej edycji europejskich pucharów.

Bologna - AS Roma: 1:0 (1:0)

Bramka: 35' Svanberg

Bologna: Skorupski - Soumaoro, Medel, Theate - Skov Olsen (80' De Silvestri), Dominguez (90' Vignato), Svanberg, Hickey, Soriano, Barrow (90' Orsolini) - Arnautović (17' Sansone)

Roma: Patricio - Ibanez, Smalling, Mancini (73' Vina) - Karsdorp, Diawara (46' Perez), Veretout (64' Cristante), El Shaarawy - Mkhitaryan, Abraham, Zaniolo

Żółta kartka: 39' Soriano, 87' Skorupski, 90+2' Sansone - 45+1' Abraham, 59' Perez, 72' Zaniolo, 90+2' Karsdorp

Sędzia: Luca Pairetto