Fortuna 1 Liga: ŁKS przegrywa w Głogowie
Peja 97, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 01.12.2021, 20:50

Chrobry Głogów pokonał ŁKS Łódź 1:0 w zaległym meczu 12. kolejki. Przebieg spotkania nie porywał, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił Dominik Piła.

Środowego wieczoru rozegrane zostało zaległe spotkanie 12. kolejki Fortuna 1. Ligi. Chrobry Głogów podejmował na własnym stadionie ŁKS Łódź. Obie drużyny znajdują się w środkowej części tabeli ligowej i dzieli je niewielka różnica punktowa. W zdecydowanie lepszej formie ostatnimi czasy jest drużyna z Głogowa, można było ich stawiać w roli faworyta tym bardziej, że ŁKS nie radzi sobie najlepiej w meczach wyjazdowych. Poprzedni mecz pomiędzy tymi zespołami drużyna z zachodniej części Łodzi wygrała aż 4:0.

Pierwsza połowa meczu nie mogła zachwycać, nie dość, że nie oglądaliśmy w niej żadnej bramki to żadna drużyna nie była nawet blisko otworzenia wyniku spotkania. Lepiej w spotkanie weszli zawodnicy ŁKS, to oni w pierwszej fazie meczu częściej utrzymywali się przy piłce. Łodzianie nie potrafili jednak przedostać się pod bramkę rywali i zakończyć akcji strzałem zagrażającym Rafałowi Leszczyńskiemu. Po chwilowej dominacji gości gra przeniosła się w środkowe strefy boiska, a Chrobry coraz śmielej przedostawał się w okolice pola karnego ŁKS. Ostatecznie podczas pierwszych 45 minut gry oglądaliśmy tylko jeden celny strzał na bramkę.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, cały czas ciężko było mówić o znacznej przewadze którejś z ekip. W  błąd, który zadecydował o wyniku spotkania popełnił we własnym polu karnym Marek Kozioł. Bramkarz Łódzkiego Klubu Sportowego próbując wybić piłkę trafił w nogi Dominika Piły, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce. Po pierwszym i jak się okazało jedynym golu na boisku dalej panował chaos, ŁKS desperacko próbował doprowadzić do wyrównania przez co piłkarze tego klubu popełniali jeszcze więcej błędów. Chrobry Głogów dzięki zwycięstwu awansował aż o trzy pozycje w tabeli Fortuna 1. Ligi, mimo tego gra drużyny z województwa dolnośląskiego nie mogła dziś zadowolić kibiców.

Chrobry Głogów - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Bramki: 60' Piła

Chrobry: Leszczyński - Bougaidis, Itkow-Golab, Kolenc, Lebedyński (61' Machaj), Michalec, Piła, Rzuchowski, Tupaj (61' Bochniak), Turski (46' van der Heiden), Ziemann

ŁKS: Kozioł - Bakowicz (46' Klimczak), Dominguez, Koprowski, Lorenc, Moreno, Pirulo, Radaszkiewicz (82' Juric), Ricardinho (67' Samu Corral), Rozwandowicz (46' Tosik), Szeliga

Żółte kartki: 4' Ricardinho, 87' Lorenc