La Liga: kolejny triumf Realu

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 01.12.2021, 22:57

Zaległe spotkanie 13. kolejki hiszpańskiej La Ligi pomiędzy Realem Madryt a Athleticiem Bilbao zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golu Benzemy triumfowali oni 1:0.

Przed tym meczem „Królewscy” znajdowali się na pewnej pierwszej lokacie z 33. punktami na koncie. Zawodnicy „Lwów” byli zaś na ósmej pozycji z dorobkiem 20 „oczek”. Dość zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawali się być madrytczycy, chociaż - jak historia już wiele razy pokazywała - nie można lekceważyć Basków.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Carlo Ancelottiego zabrakło Garetha Bale’a czy Daniego Ceballosa. Marcelino nie mógł za to wystawić do rywalizacji Asiera Villalibre, Inigo Martineza, Yuriego Beriche’a, Daniela Viviana oraz Peru Nolaskoaina.

Od początku meczu to piłkarze ze stolicy Hiszpanii byli stroną przeważającą, co potwierdzili golem w 40. minucie. Unaia Simona pokonał niezawodny w tym sezonie Karim Benzema.

Od początku drugich 45 minut obraz gry się odmienił. Athletic przejął inicjatywę, ale, pomimo kilku niezłych szans na wyrównujące trafienie, wynik nie uległ już zmianie i to gospodarze zwyciężyli 1:0.

Wynik ten spowodował, że Real umocnił się na prowadzeniu i nad goniącym go peletonem ma coraz większą przewagę. Z kolei Athletic przedłużył niechlubną passę meczów bez zwycięstwa już do sześciu gier.

Real Madryt – Athletic Bilbao 1:0 (1:0)

Bramki: 40’ Benzema

Real: Courtois – Mendy, Alaba, Militao, Vazquez (81’ Fernandez) – Kroos (80’ Camavinga), Casemiro, Modrić (70’ Valvede) – Vinicius, Benzema, Asensio (64’ Rodrygo)

Athletic: Simon – Balenziaga, Alvarez, Nunez Lekue (46’ de Marcos) – Muniain (70’ Berenguer), D. Garcia (82’ Venga), Vencedor (64’ N. Williams), I. Williams – R. Garcia (70’ Sancet), Zarraga

Żółte kartki: 68’ Modrić, 78’ Casemiro - 21’ Zarraga, 43’ Lekue, 78’ I. Williams

Sędzia: Isidro Escuderos