Premier League: trzy punkty dla Obywateli!
Elliott Brown/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 01.12.2021, 23:09

W ramach środowych spotkań Premier League z okazji 14. kolejki tejże ligi Aston Villa podejmowała na własnym stadionie Manchester City. Po dość interesującym spotkaniu zwycięstwo odnieśli podopieczni Pepa Guardioli 1:2. Bramki strzelali Ruben Dias, Bernardo Silva oraz Ollie Watkins.

Jak można było się spodziewać, początek spotkania należał do piłkarzy Manchesteru City, którzy dominowali swoich rywali w posiadaniu piłki oraz w kreacji ataków. Podopieczni Pepa Guardioli dominowali nad rywalami w każdym aspekcie gry. W 15. minucie Gabriel Jesus przewrócił się polu karnym rywali, ale Mike Dean uznał, że żadnego przewinienia nie było. Dominacja gości przyniosła efekty w 27. minucie. Raheem Sterling dograł piłkę do Rubena Diasa, a Portugalczyk, niczym rasowy pomocnik oddał celny strzał zza pola karnego prosto w prawy dolny róg bramki!

O sporym pechu może mówić Steven Gerrard, gdyż Leon Bailey doznał bardzo szybko kontuzji, przez co musiał opuścić boisko. To wszystko rysowało rezultat dla gospodarzy w szarych barwach. Im bliżej końca pierwszej połowy byliśmy, tym bardziej dominacja Obywateli była widoczna. W 42. minucie przeprowadzili oni kontratak, Gabriel Jesus wrzucił piłkę w pole karne, a całą akcję pięknym strzałem z woleja wykończył Bernardo Silva! Chwilę po tym pierwsza połowa dobiegła końca.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku gospodarzy, co dało im rzut rożny. Douglas Luiz dośrodkował piłkę w pole karne, do której dopadł Ollie Watkins, który umieścił piłkę w bramce, dzięki czemu Aston Villa złapała kontakt! To dało gospodarzom trochę wiatru w żagle, gdyż zaczęli oni śmielej grać. Manchester City nie jest jednak drużyną ze środka apeli i bardzo łatwo zgasił zapędy swoich rywali. W 75. minucie Carney Chukwuemeka sprawdził czujność Edersona, która była na najwyższym poziomie i wyrównująca bramka nie wpadła. Żadna drużyna nie zdobyła już goli i Manchester City mógł na koniec spotkania cieszyć się z trzech punktów.

Aston Villa - Manchester City 1:2 (0:2)

Bramki: 47' Watkins - 27' Dias, 43' Bernardo Silva

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett (66' Chukwuemeka) - McGinn, Nakamba (77' Sanson), Luiz - Bailey (31' Young), Watkins, Buendia

Manchester City: Ederson - Cancelo, Dias, Ake, Zinchenko - Fernandinho, Rodri, Silva - Gabriel Jesus (87' Grealish), Mahrez, Sterling

Sędzia: Mike Dean