EBL: zwycięstwo Stali po przerwie reprezentacyjnej

• Data publikacji: 02.12.2021, 19:30

Po blisko dwutygodniowej przerwie spowodowanej okienkiem kadrowym do gry Energa Basket Liga. Trener reprezentacji Polski Igor Milicić poprowadził w Lublinie drużynę klubową - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski w meczu z Polskim Cukrem Pszczółką Startem.

Kilka dni temu polska kadra pod wodzą Igora Milicicia przegrała w Hali Globus z Niemcami. Dzisiaj w tym samym obiekcie trener ten prowadził Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Mistrz Polski był faworytem meczu z Polskim Cukrem Pszczółką Startem. Ostrowianie jako pierwsi w lidze mogli sięgnąć po 10. zwycięstwo w sezonie, a dodatkowo poprawić słaby bilans spotkań wyjazdowych (2-3). Start za to nie sięgnął jeszcze po wygraną przed własną publicznością (0-6) i plasuje się w dolnej części tabeli. W poprawie pozycji lublinianom ma pomóc nowy nabytek - Elijah Wilson. Ostatnio ze Startem pożegnali się Doron Lamb i Quenton DeCosey.

Mecz rozpoczął się od pięciu punktów zdobytych przez Stał. Start szybko odpowiedział serią 8:0. W kolejnych minutach gra była wyrównana i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:18 dla gospodarzy. Drugą odsłonę podopieczni Igora Milicicia rozpoczęli od serii siedmiu punktów. Przez całą kwartę goście prowadzili, zdobyli w niej aż 30 punktów, ale nie odskoczyli wyraźnie. Do przerwy Stał prowadziła 48:43, także dzięki świetnej postawie Michaela Younga.

Trzecia kwarta należała do Startu. W jednej akcji - blok, przechwyt i trafieniem z faulem zanotował Mateusz Dziemba. Po przechwycie i wsadzie Romana Szymańskiego ekipa z Lublina prowadziła 54:53, a kwartę zakończyła, wygrywając 67:62.

Po dwóch minutach czwartej części gry Stal prowadziła 71:67 po dwóch celnych rzutach za trzy punkty Damiana Kuliga. Gospodarze zdobyli pierwsze punkty w czwartej kwarcie dopiero po trzech minutach. Po trójce Elijaha Wilsona w kolejnej akcji ponownie byli bliżej wygranej. W następnych minutach skuteczniejsi byli mistrzowie Polski, którzy odskoczyli na 82:74. Ostatecznie Stal wygrała 88:77.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 77:88 (19:18, 24:30 , 24:14 , 8:26 )

Start: Kostrzewski 21, Dziemba 14, Szymański 13, Wilson 11, Sharkey 10, Obarek 5, Taylor 3, Pelczar, Ciechociński, Jeszke, Carter

Stal: Simmons 24, Young 20, Kulig 15, Florence 14, Palmer Jr. 6, Drechsel 6, Loncar 2, Mokros 1