EBL: Zastal pokonał Arkę w spotkaniu 13. kolejki
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 02.12.2021, 21:17

Enea Zastal Zielona Góra nie miała najmniejszych problemów i w rozgrywanym w ramach 13. kolejki Energa Basket Ligi spotkaniu pokonała Asseco Arkę Gdynia 83:73.

Pierwsze kilka minut spotkania było dość wyrównane — obie drużyny wykańczały swoje akcje celnymi próbami i szybko zrobiło się nam 7:7. Od tego momentu gospodarze zaczęli mieć zdecydowanie większe trudności z odnalezieniem drogi do kosza, natomiast koszykarze Zastalu trafiali rzut za rzutem. Goście przeprowadzili serial punktowy 18:3 i bardzo wcześnie przejęli całkowitą kontrolę nad meczem. Największą różnicą były skuteczności obu zespołów — Asseco trafiło w pierwszej kwarcie 35% z gry, natomiast rywalem aż 65% prób. Druga odsłona wyglądała już zupełnie inaczej. Po trzech minutach przyjezdni prowadzili 34:21, ale wtedy dziewięć kolejnych punktów zdobyli podopieczni Miloša Mitrovića, dzięki czemu zdołali się zbliżyć na ledwie cztery oczka. Końcówka należała jednak raz jeszcze do gości, którzy skończyli kwartę serialem 11:2 i na przerwę schodzili z prowadzeniem 45:32.

Druga połowa od samego początku była rozgrywana na wyższym tempie, a obie ekipy wymieniały się koszem za kosz. Gdy gospodarzom udało się odrobić kilka punktów, to przyjezdni natychmiast znajdowali odpowiedź, by ponownie odskoczyć rywalom. Świetne spotkanie rozgrywali Nemanja Nenadić (17pkt/6zb/3as) oraz Dragan Apić (15pkt/7zb/3as), którym przeciwstawić się próbował Jacobi Boykins (17pkt/8zb/3as). Drużyna Arki nie potrafiła jednak zbliżyć się na mniej niż dziesięć punktów do przeciwników. W ostatniej kwarcie goście osiągnęli prowadzenie 77:61 i było już pewne, że to oni wyjdą z tego spotkania zwycięsko. Zastal Zielona Góra wygrała 83:73, co był ich ósmym zwycięstwem w sezonie.

Asseco Arka Gdynia — Enea Zastal BC Zielona Góra 73:83 (15:25, 17:20, 20:19, 21:19)

Arka: Boykins 20, Durham II 12, Musić 10, Wołoszyn 10, Hrycaniuk 8, Dylewicz 5, Perzanowski 3, Wilczek 3, Bogucki 2, Walkowiak

Zastal: Nenadić 21, Apić 17, Brembly 13, Frazier 11, Żołnierewicz 9, Zyskowski 6, Meier 4, Mazurczak 2, Sulima, Szymański