Fortuna Puchar Polski: udany comeback Wisły Kraków

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 02.12.2021, 22:15

Wisła Kraków pokonała w Łodzi tamtejszy Widzew i zameldowała się w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Wiślakom udało się odrobić niekorzystny wynik i zanotować zwycięstwo 3:1.

Mecz zaczął się nerwowo. Już w piątej minucie sędzia po interwencji Georgija Żukowa podyktował rzut karny. Po analizie VAR jednak cofnął swoją decyzję i gra toczyła się dalej. W kolejnych minutach przewagę mieli goście. Bardzo aktywny był Felicio Brown Forbes. Napastnik kilkukrotnie uderzał na bramkę, w tym raz obił poprzeczkę. Widzewowi udało się przetrwać natarcie "Białej Gwiazdy" i po składnej akcji w 30. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Patryk Kun. W drugiej połowie Adrian Gula postanowił tchnąć nowe życie w swoich podopiecznych, dokonując korekt w składzie. Na boisku pojawił się między innymi Jan Kliment. W 63. minucie Brown Forbes obrócił się w polu karnym mimo dwóch rywali na plecach i trafił przy dalszym słupku bramki. Po zdobyciu wyrównującej bramki Wisła zapędziła rywali na własną połowę i taki obraz meczu pozostał już do ostatniego gwizdka. Z każdym kolejnym atakiem zanosiło się na drugie trafienie gości, lecz przez długi czas Jakub Wrąbel nie wyciągał ponownie piłki z siatki. Dopiero w 87. minucie Jan Kliment najlepiej odnalazł się w polu karnym i wpakował futbolówkę do siatki. W doliczonym czasie gry przy okazji rzutu wolnego dla Widzewa w szesnastkę powędrował także Jakub Wrąbel. Nieudane rozegranie stałego fragmentu spowodowało wyjście z kontrą gości, którą strzałem do pustej bramki z 30 metrów wykończył Kliment. Wisła jako ostatnia awansowała do ćwierćfinału. Losowanie kolejnej fazy rozgrywek już w piątek 3 grudnia.
Widzew Łódź - Wisła Kraków: 1:3 (1:0)
Bramki: 29' Kun - 63' Forbes, 87', 90+7' Kliment
Widzew: Wrąbel - Stępiński (89' Tomczyk), Tanżyna (35' Nowak), Dejewski - Zieliński, Gołębiowski (75' Karasek), Danielak (76' Michalski), Marek Hanousek, Nunes (89' Letniowski) - Guzdek
Wisła: Kieszek - Matej Hanousek, Sadlok, Frydrych, Szot (84' Gruszkowski) - El Mahdioui, Starzyński (58' Młyński), Savić (58' Kliment), Żukow, Yeboah - Brown Forbes (85' Skvarka)
Żółte kartki: 48' Szot, 60' Sadlok, 90' Gruszkowski, 90+6' Skvarka
Sędzia: Paweł Raczkowski