NHL: Blackhawks wygrali po karnych z Capitals

• Data publikacji: 03.12.2021, 11:00

Dzisiaj rozegrano 10 meczów hokejowej ligi NHL. Jeden z nich zakończył się rzutami karnymi. Washington Capitals przegrali 3:4 z Chicago Blackhawks, którzy sięgnęli po ósme zwycięstwo w 22 spotkaniach.

Washington Capitals liczyli na łatwe zwycięstwo w starciu z Chicago Blackhawks, ale goście okazali się niespodziewanie lepsi. W ostatniej minucie pierwszej tercji wynik otworzył Alex DeBrincat. Po pierwszej przerwie stołeczny zespół przystąpił do wznowienia gry bardzo zmotywowany i Nic Dowd szybko wyrównał. W 13. minucie drugiej odsłony gry ekipa z Chicago perfekcyjnie wykorzystała przewagę liczebną i na 2:1 trafił Dominik Kubalik. W tej samej tercji wyrównujące trafienie zaliczył Jewgienij Kuzniecow. W pierwszej minucie trzeciej tercji Capitals wyszli na prowadzenie za sprawą Garneta Hathawaya. Gola na 3:3 strzelił Seth Jones, a rywalizacja zakończyła się dopiero w rzutach karnych. Jedyne trafienie zanotował Patrick Kane i to Blackhawks cieszyli się ze zwycięstwa. Słabszy mecz rozegrał Aleksander Owieczkin, który nie zdobył bramki, nawet w karnych.

Washington Capitals zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. Liderem są Florida Panthers, którzy dali strzelecki popis w Buffalo. Po pierwszej tercji przegrywali z Sabres 0:3, ale ostatecznie triumfowali 7:4. Po dwa trafienia zanotowali Anton Lundell i Aaron Ekblad. Tabelę na Zachodzie zamyka Ottawa Senators. Zespół ten przerwał serię porażek, sensacyjnie pokonując na wyjeździe 3:2 Carolina Hurricanes. Dwie bramki dla gości strzelił Alex Formenton, a zwycięskiego gola na sześć minut przed końcem zdobył Josh Norris. Aż 47 interwencji zanotował Anton Forsberg.

Carolina Hurricanes - Ottawa Senators 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Florida Panthers - Buffalo Sabres 7:4 (0:3, 3:1, 4:0)
Montreal Canadiens - Colorado Avalanche 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Tampa Bay Lightning - St. Louis Blues 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Washington Capitals - Chicago Blackhawks 3:4 (0:1, 2:1, 1:1, 0:0, 0:1)
New York Islanders - San Jose Sharks 1:2 (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
Minnesota Wild - New Jersey Devils 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Nashville Predators - Boston Bruins 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Dallas Stars - Columbus Blue Jackets 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Los Angeles Kings - Calgary Flames 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)