Skeleton - PŚ: Niemki odzyskały formę

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 03.12.2021, 12:24

Tina Hermann wygrała trzecie w tym sezonie, a pierwsze na torze niemieckim (w Altenbergu), zawody Pucharu Świata skeletonistek. Niemka wyprzedziła minimalnie Alinę Tararyczenkową i Janine Flock. Liderka klasyfikacji generalnej, triumfatorka dwóch poprzednich zawodów, Elena Nikitina była dopiero 11.

Niemki w pierwszych dwóch zawodach pucharowych w Igls prezentowały się słabo. W pierwszych Tina Hermann była 8., w drugich Hannah Neise zajęła 10. miejsce, Hermann finiszowała dwie lokaty niżej. Po przenosinach do Niemiec wszystko się zmieniło. Hermann, która w ostatnich dwóch latach na torze w Altenbergu zdobywała tytuły mistrzyni świata i tym razem okazała się bezkonkurencyjna. W obu ślizgach uzyskała najlepsze czasy, przy czym ten z drugiego, 57.52, jest od dziś nowym rekorderm toru. Neise po pierwszym przejeździe była druga, ale w finałowym występie usykała dopiero 11. czas i spadła poza podium.

Elena Nikitina, która dwa razy była najlepsza w Igls, dziś pojechała słabiej. Dwa poważne błędy i 14. wynik pierwszego przejazdu zamknęły jej drogę do czołówki. W drugim było lepiej, ale i tak liderce Pucharu Świata pozostała 11. lokata. Koleżankę godnie zastąpiła Aina Tararyczenkowa, która dwa razy uzyskała 3. wynik ślizgu, ale złożyło się to łącznie na 2. lokatę w klasyfikacji generalnej ze stratą 0.31 do Hermann. Na podium po raz pierwszy w tym sezonie stanęła Jaine Flock. Ciekawe, że Austriaczka lepiej zaprezentowała się poza ojczyzną.

W czołowej ósemce zmieściły się dobrze jeżdżące od początku sezonu Kim Meylemans i Kimberley Bos. Zawodniczki z Beneluksu wyprzedziły Julię Kanaikinę i Katie Uhlaender. Amrykanka przez pewien czas dzierżyła rekord toru, ale on dziś kilkakrotnie przechodził z rąk do rąk. Zawodów nie ukończyła Valentina Margaglia, która w drugim slizgu spadła ze skeletonu. Bez błysku pojechały Chinki, ktore szykują się do występu na igrzyskach przed własną publicznością. Sygnałem nadchodzących igrzysk są starty zawodniczek egzotycznych, Kubanki i Brazylijki. Zajęły one jednak odległe miejsca. Polki nie startowały.

Na pierwszą lokatę w klasyfikacji pucharowej wskoczyła Kimberley Bos. Holenderka o 2 punkty wyprzedza Tararyczenkową i o 10 Nikitinę.