Biegi narciarskie - PŚ: Klaebo i Dahlqvist najlepsi w Lillehammer. Punkty Staręgi w sprincie

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 03.12.2021, 14:05

Piątkowe sprinty techniką dowolną rozgrywane w Lillehammer w ramach PŚ w biegach narciarskich wygrali Johannes Klaebo i Maja Dahlqvist. Pucharowe punkty zdobył Maciej Staręga.

Polak w sesji kwalifikacyjnej był 29., co dało awans do ćwierćfinału. 51. był Kamil Bury.

Staręga wystąpił w drugim ćwierćfinale, w którym osiągnął 5. rezultat (2:53:74). Ten bieg wygrał natomiast Norweg Taugboel, do którego Polak stracił 1 sekundę i 17 setnych sekundy. W wielkim finale wystąpili: Johannes Hoesflot Klaebo, Marcus Grate, Haavard Solaas Taugboel, Lauri Vuorinen, Richard Jouve i Thomas Helland Larsen. Ostatecznie górą Klaebo. Norweg linię mety przekroczył w czasie 2 minut, 52 sekund i 48 setnych sekundy. Na 2. miejscu jego rodak Larsen, który stracił 58 setnych sekundy. Na najniższy stopień podium wskoczył Francuz Jouve.

Wśród pań triumfowała Szwedka Maja Dahlqvist, której czas w finałowej batalii wyniósł 3 minuty, 14 sekund i 7 dziesiątych sekundy. 35 setnych sekundy straciła do niej Amerykanka Jessie Diggins, zaś czołową trójkę uzupełniła Norweżka Tiril Udnes Weng. W finale wystąpiły ponadto: Emma Ribom, Rosie Brennan i Anamarija Lampic.