Euroliga: hity dla Barcelony i Realu

• Data publikacji: 03.12.2021, 21:49

Nie zabrakło emocji w 13. kolejce Euroligi. Na czele tabeli nadal są Real Madryt i Barcelona, które odpowiednio pokonały Maccabi Tel Awiw i Anadolu Efez. Rewanż za ostatni finał zakończył się dogrywką.

Najważniejszym meczem kolejki był rewanż za finał poprzedniej edycji. Anadolu Efez wracające do najwyższej formy podejmowało mającą najlepszy bilans w Eurolidze Barcelonę. Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu zespołu z Turcji. Prowadził on do przerwy 47:37. Na koniec trzeciej kwarty Anadolu prowadziło 68:62. Potem goście zaliczyli serię 10:0 i doprowadzili do wyrównanej końcówki. Ostatecznie doszło do dogrywki, w której Barca zdobyła kilka punktów przewagi, a Ergin Ataman został wyrzucony przez sędziów. Ekipa gospodarzy walczyła do końca, ale przegrała 93:95. Bohaterem hiszpańskiej drużyny był Sertac Sanli, który rozegrał najlepszy mecz w karierze. Zdobywca 24 punktów w poprzednim sezonie grał w barwach Anadolu.

W innym hitowym starciu Real Madryt podejmował Maccabi Playtika Tel Awiw. W pierwszej kwarcie gospodarze odskoczyli na 10 punktów, ale goście doprowadzili do remisu i gra była wyrównana. Po trzech odsłonach drużyna z Izraela prowadziła 59:50. Czwarta kwarta należała do Realu, który dogonił rywali i w końcówce przejął prowadzenie. Na 17 sekund przed końcem trójkę dla Maccabi na 70:70 trafił Derrick Williams. Ostatnią akcję rozgrywał hiszpański zespół, a punkty na zwycięstwo 72:70 zdobył Guerschon Yabusele, który w całym spotkaniu zanotował 15 oczek. Mateusz Ponitka szybko wrócił do gry po drobnym urazie. Polak zagrał 23 minuty i zdobył dwa punkty w meczu z Crveną Zvezdą Belgrad. Serbski zespół wygrał 69:58 z Zenitem St. Petersburg.

CSKA Moskwa - Panathinaikos 97:77
Fenerbahce - AS Monako 96:86
Żalgiris Kowno - Bitci Baskonia 72:68
Bayern Monachium - LDLC Asvel 73:65
Real Madryt - Maccabi Tel Awiw 72:70
Unics Kazań - Olympiakos Pireus 84:87 (po dogrywce)
Barcelona - Anadolu Efez 93:95 (po dogrywce)
Zenit St. Petersburg - Crvena Zvezda Belgrad 58:69