Skeleton - PŚ: zwycięstwo Axela Jungka, rekord toru Grotheera

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 03.12.2021, 17:12

Axel Jungk został zwycięzcą zawodów Pucharu Świata w Altenbergu, który w niemieckim pojedynku o triumf pokonał Christophera Grotheera. Trzecie miejsce zajął Martins Dukurs.

W pierwszym ślizgu znakomicie spisał się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Christopher Grotheer, który czasem 55,77 sekundy pobił swój rekord toru w Altenbergu. Za Grotheerem ze stratą 0,1 sekundy plasował się jego rodak Axel Jungk. Grotheerowi oraz Jungkowi jako jedynym w stawce udało się w pierwszym przejeździe złamać granicę 58 sekund. Na najniższy stopniu podium po połowie rywalizacji był Martins Dukurs, a tuż za nim plasował się jego brat Tomass. Poniżej oczekiwań zaprezentował się Aleksander Tretiakow, który zajmował dopiero 11. miejsce.

Drugi przejazd znakomicie przejechał Axel Jungk, który poprawił się o 0,03 sekundy, co ostatecznie dało mu triumf w całych zawodach. Prowadzący Christopher Grotheer także dobrze się spisał, ale było to za mało na Jungka. W końcowej klasyfikacji do swojego rodaka stracił 0,11 sekundy. Najniższy stopień podium pewnie utrzymał Martins Dukurs. Na wyróżnienie zasłużył Nikita Triebugow, który awansował z dziesiątej na piątą lokatę. Podczas drugiego ślizgu duży spadek zaliczył jeden z trzech zwycięzców zawodów z zeszłego tygodnia - Matt Weston. Brytyjczyk w połowie rywalizacji był piąty, a ostatecznie po słabszym drugim przejeździe zajął dopiero 12. miejsce.