Piłka ręczna - MŚ kobiet: Serbia - Polska [ZAPIS LIVE]
materiały prasowe ZPRP

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 03.12.2021, 20:30

W hiszpańskiej Llirii swój pierwszy mecz rozegrają dziś Biało-Czerwone. Podopieczne Arne Senstada na inaugurację turnieju zmierzą się z Serbkami. Relacja z meczu już o 20:30!

SERBIA - POLSKA 25:21 (16:13)

Relacja na żywo

My żegnamy się z Państwem, ale już w niedzielę powrócimy, aby razem przeżyć emocje związane z meczem Polek przeciwko wicemistrzyniom olimpijskim. Do zobaczenia!

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Aleksandra Rosiak. To był naprawdę dobry mecz naszej piłkarki.

Z pozytywów? Świetna gra obu polskich bramkarek, do pewnego czasu także dobra skuteczność w defensywie. Jest jednak sporo do poprawy przed spotkaniem z Rosjankami. Ten mecz był do wygrania, jednak zabrakło siły w ostatnich minutach tego spotkania.

Serbia - Polska 25:21 - Na zakończenie tego meczu rzuciła Gęga, ale nie trafiła do bramki. Serbki wygrywają pierwszy mecz na tym turnieju.

Serbia - Polska 25:21 - Niestety, tutaj już nic się nie wydarzy. Było sporo szans na odwrócenie losów tego spotkania, ale zawiodły liczne błędy w komunikacji naszych zawodniczek. Poczekajmy jednak do końca, bo przecież zawsze gra się do ostatniej sekundy!

Serbia - Polska 24:21 - Poprawiają swoją sytuację Serbki, a Stoiljkovic dzisiaj praktycznie wcale się nie myli.

Serbia - Polska 23:21 - Na dodatek karę dwuminutową otrzymała Natalia Nosek.

Serbia - Polska 23:21 - Zbyt dużo prostych błędów, które pogrążają naszą drużynę. Po raz kolejny stracona piłka. Maliczkiewicz też zbyt impulsywnie podjęła decyzję i wyrzuciła piłkę przez całe boisko. Nie był to dobry wybór.

Serbia - Polska 23:21 - Serbia będzie grać w osłabieniu - Kovacevic faulowała Kobylińską.

Serbia - Polska 23:21 - Faul w ataku na Magdzie Balsam, a więc rozegramy wolniejszą akcję. Pozostało pięć minut, aby jakkolwiek zmienić losy tego meczu.

Serbia - Polska 23:21 - Szczęście uśmiechnęło się teraz do Biało-Czerwonych. Ależ nerwowa końcówka tego spotkania!

Serbia - Polska 23:21 - No niestety, Stoiljkovic nie myli się i tym razem. Siedem minut do końca.

Serbia - Polska 22:21 - Chapeau bas dla Moniki Maliczkiewicz, po raz kolejny ratuje sytuację. Bramkę zdobywa teraz Kinga Achruk, choć potrzebna była druga okazja, aby tym razem przechytrzyć bramkarkę rywalek.

Serbia - Polska 22:20 - Dziesięć minut do końcowej syreny, a na przerwę decyduje się teraz Arne Senstad. I dobrze, bo będzie to kluczowy moment dla końcowego wyniku.

Serbia - Polska 21:20 - Matuszczyk wywalczyła rzut karny, ale serbska bramkarka utrzymała nerwy na wodzy.

Serbia - Polska 21:20 - Na pochwałę zasługuje Ola Rosiak, która jest silnym ogniwem przez większość tego spotkania. Dwie minuty kary otrzymała jednak Nosek, a więc potrzebna teraz podwójna czujność. Na szczęście po raz kolejny świetnie interweniuje Monika Maliczkiewicz.

Serbia - Polska 21:20 - Kwadrans pozostał do końca tego spotkania. Wszystko jest jeszcze możliwe!

Serbia - Polska 20:19 - Nasze bramkarki bez wątpienia są dzisiaj bohaterkami! Tym razem Maliczkiewicz powstrzymuje rzut Serbek. Rosiak wykorzystuje za to szansę na kontrę i już tylko jedna bramka straty!

Serbia - Polska 20:18 - Ale szkoda tego rzutu. Balsam trafiła w nogę bramkarki, a piłka później poleciała na słupek. W kolejnej akcji jednak się zrehabilitowała i to już tylko dwie bramki różnicy!

Serbia - Polska 20:17 - Matuszczyk faulowana! Mamy rzut karny, szansa na kolejny punkt!

Serbia - Polska 20:17 - Bardzo dobry fragment gry podopiecznych Arne Senstada. Liczymy na utrzymanie tego poziomu!

Serbia - Polska 19:16 - Brawo! Świetna interwencja naszej bramkarki i szybka odpowiedź w ataku Magdy Balsam.

Serbia - Polska 19:15 - Aj, jakieś błędy w komunikacji pojawiły się po polskiej stronie. Gramy dalej, ale już pod biało-czerwoną bramką.

Serbia - Polska 19:15 - Teraz trafia Nocuń, dwie bramki z rzędu polskiej reprezentacji.

Serbia - Polska 19:14 - Wróciła Ola Rosiak, która przez bolesny faul musiała opuścić boisko. I od razu świetnie zagrała w ataku, zdobywając kolejną bramkę!

Serbia - Polska 18:13 - Powiększa się ta strata... Polki nie radzą sobie w defensywie, a i do bramki nie bardzo mogą wcelować.

Serbia - Polska 17:13 - Wracamy na boisko, a tymczasem siedemnastą bramkę zdobyły rywalki.

Serbia - Polska 16:13 - Syrena zasygnalizowała koniec pierwszej partii. Polki nie miały już okazji na kolejny rzut. Wynik nie jest jednak nie do odrobienia i jak najbardziej możliwy do odwrócenia. Wracamy już za kilka minut!

Serbia - Polska 16:13 - Pół minuty do końca i trzy bramki różnicy. Tu się już raczej nic nie wydarzy.

Serbia - Polska 16:12 - Fenomenalnie gra dzisiaj Płaczek. Jej interwencja po raz kolejny ratuje drużynę. Szkoda jednak, że obrona nie do końca radzi sobie z ofensywą rywalek.

Serbia - Polska 15:12 - Stoiljkovic zdobywa kolejną bramkę, a po chwili schodzi z boiska na dwie minuty.

Serbia - Polska 14:12 - Serbki spudłowały dwa razy z rzędu, ale i Zimny nie trafiła do siatki. Nadal jest jednak okazja na złapanie kontaktu!

Serbia - Polska 14:12 - Cały czas Polki nie mogą przekroczyć granicy trzypunktowej straty. Teraz jednak rzut karny bezbłędnie wykorzystała Balsam.

Serbia - Polska 13:11 - Brawo Dagmara! Świetne przechwycenie piłki, a potem skuteczne trafienie i szybko reaguje trener Serbek.

Serbia - Polska 13:10 - Seria bardzo szybkich akcji w wykonaniu obu drużyn. Ofensywa nie zawodzi, jest widowisko, jest co oglądać!

Serbia - Polska 12:9 - I kolejny strzał Nosek!

Serbia - Polska 11:8 - Ósmą bramkę dla Polski zdobywa Natalia Nosek. Momentalnie jednak odpowiada Kovacevic. Dziesięć minut do końca pierwszej partii.

Serbia - Polska 11:7 - Na problemy - Adrianna Płaczek! Świetnie broni teraz nasza zawodniczka!

Serbia - Polska 11:7 - Blisko było do obrony rzutu karnego, ale niestety piłka wpadła w okno bramki.

Serbia - Polska 10:7 - Baaardzo duży błąd Balsam w ataku. Szkoda, bo miała świetną okazję.

Serbia - Polska 10:7 - Na dwie minuty z boiska schodzi Agbaba. Niestety, Polki tracą piłkę i w rywalizacji jeden na jeden druga z serbskich sióstr pokonuje naszą bramkarkę.

Serbia - Polska 9:6 - Polki po krótkiej przerwie dla Arne Senstada zdobyły bramkę, ale bardzo czujnie grają w obronie Serbki.

Serbia - Polska 9:5 - Cios za ciosem na boisku w Llirii. Potrzebna szybsza reakcja w ustawieniu dobrej obrony, bo Serbki znów grają lepiej w ofensywie.

Serbia - Polska 5:4 - Aleksandra Rosiak świetnie minęła obronę rywalek, a Serbki pomyliły się w ataku. Teraz punktuje Nocuń i została tylko bramka różnicy!

Serbia - Polska 5:2 - Trafia Tamara Radojevic. Serbki prowadzą trzema bramkami, ale mamy na boisku o jedną zawodniczkę więcej. Warto to wykorzystać!

Serbia - Polska 4:2 - Ależ piękna akcja w wykonaniu Polek! Druga bramka dzięki celności Dagmary Nocuń.

Serbia - Polska 3:1 - Szybko odpowiedziały rywalki, a Monika Kobylińska po raz kolejny pudłuje.

Serbia - Polska 2:1 - I jest pierwsze trafienie! Magda Balsam!

Serbia - Polska 2:0 - Adrianna Płaczek dobrze broni, ale nie zebrana piłka zemściła się w kolejnej próbie Serbek.

Serbia - Polska 1:0 - Bardzo dobra interwencja Adrianny Płaczek, która szybko wróciła w pole bramki. Upływa już piąta minuta, jednak Polki wciąż bez trafienia.

Serbia - Polska 1:0 - Dwie minuty kary dla Kingi Achruk. Polki grają więc w osłabieniu, a pierwszą bramkę zdobyła Jovanovic.

Serbia - Polska 0:0 - Popracowała w obronie Sylwia Matuszczyk, dzięki czemu Biało-Czerwone miały kolejną szansę na zdobycie pierwszej bramki. Znów jednak przeszkodził im słupek.

Serbia - Polska 0:0 - Zaczynamy! Serbki zgubiły piłkę, ale nie udało się wyprowadzić szybkiej akcji. Kinga Achruk nie trafiła do bramki.

W hali rozbrzmiewa już Mazurek Dąbrowskiego, a więc już za moment usłyszymy pierwszy gwizdek!

Reprezentacja Serbii na turniej przyjechała bez kilku swoich największych gwiazd. Drużyna ma także nowego trenera, ale czy to przeszkodzi faworytkom w pokonaniu Biało-Czerwonych? Jedno jest pewne - Polki mają szansę na zdobycie pierwszych punktów w turnieju, bo rywalki wcale nie są nie do pokonania.

Serbki w 2019 roku na mistrzostwach świata zajęły szóste miejsce. Biało-Czerwonych wówczas nie było nawet wśród uczestniczących reprezentacji. Która drużyna okaże się dziś mocniejsza? Relacja rozpocznie się około godziny 20:30.

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.