EBL: ofensywny popis Śląska i zwycięstwo ze Spójnią

• Data publikacji: 03.12.2021, 19:15

Śląsk Wrocław zanotował efektowny powrót do Energa Basket Ligi po przerwie reprezentacyjnej. Zespół Andreja Urlepa pewnie wygrał z PGE Spójnią Stargard w meczu 13. kolejki.

Spotkanie ze Spójnią było dla koszykarzy Śląska dobrą okazją do poprawy bilansu (6-6) i zmniejszenie dystansu do ligowej czołówki. W ekipie ze Stargardu zadebiutował Admon Gilder. Gospodarze od samego początku byli bardzo skuteczni i zaczęli zdobywać przewagę. Szczególnie po serii 14:0 od stanu 12:8. W pierwszej kwarcie wrocławianie rzucili aż 37 punktów. Podopieczni Andreja Urlepa nie zwalniali tempa i do przerwy prowadzili aż 64:46. Momentami spotkanie wyglądało jako pojedynek Travisa Trice'a z Erickiem Nealem.

W trzeciej kwarcie Spójnia zbliżyła się do rywali nawet na 10 punktów - 64:74. Tym samym Śląsk musiał jeszcze powalczyć, żeby pewnie utrzymać przewagę do końca. W ostatniej części gry gospodarzy opanowali sytuację i triumfowali 105:90. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Aleksander Dziewa, który zdobył aż 26 punktów, trafiając 11 z 15 rzutów z gry. Travis Trice zanotował 23 oczka oraz miał 11 asyst. Pomimo porażki Spójni z debiutu może być zadowolony Admon Gilder, który zdobył 23 punkty.

Śląsk Wrocław - PGE Spójnia Stargard 105:90 (37:23, 27:23, 18:20, 23:24)

Śląsk: Dziewa 26, Trice 23, Kanter 15, Justice 14, Meiers 10, Ramljak 9, Gabiński 3, Karolak 3, Gordon 2, Tomczak 0, Marchewka 0, Kolenda

Spójnia: Gilder 23, Neal 18, Szymkiewicz 15, Gray 13, Niedźwiedzki 6, O'Brien 5, Grudziński 5, Szmit 3, Śnieg 2, Korolczuk 0, Młynarski.