Skoki narciarskie - PŚ: Kramer najlepsza w kwalifikacjach, Rajda z awansem
sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 03.12.2021, 19:40

Marita Kramer zwyciężyła kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata pań w Lillehammer, skacząc 96 metrów. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Kinga Rajda, która jako jedyna wywalczyła awans do pierwszej serii konkursowej.

O awans do konkursu na skoczni Lysgaardsbakken (HS98) walczyło 65 zawodniczek. W sesjach treningowych dwukrotnie bezkonkurencyjna była wiceliderka Pucharu Świata Marita Kramer, która najpierw poszybowała na 97 metr, a potem tylko 1,5 metra krócej. W serii kwalifikacyjnej to również Austriaczka okazała się najlepsza, a zwycięstwo zapewnił jej skok na 96 metr. Taką samą odległość odnotowała druga Ursa Bogataj ze Słowenii, która przegrała z Kramer różnicą 1,3 punktu. Na trzeciej pozycji z rezultatem 93,5 metra uplasowała się Silje Opseth z Norwegii.

Na starcie kwalifikacji stanęły cztery reprezentantki Polski. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Kinga Rajda, która skokiem na odległość 79,5 metra zapewniła sobie udział w konkursie (36. miejsce). Pozostałe zawodniczki niestety nie podzieliły losu Rajdy. Nicole Konderla skoczyła 74,5 metra, co dało jej 43. pozycję. Natomiast Anna Twardosz (72,5 m) i Kamila Karpiel (71,5 m) uplasowały się kolejno na 46. i 47. miejscu.