PKO Ekstraklasa: wygrana Stali Mielec z Wisłą Płock

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.12.2021, 20:10

W pierwszym spotkaniu siedemnastej kolejki Stal Mielec pokonała 2:1 Wisłę Płock. Gospodarze wykorzystali słabą postawę gości w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, a później skupili się na dowiezieniu korzystnego rezultatu.

W pierwszej połowie w Mielcu gra często była przerywana. W 10. minucie Maksymilian Sitek trafił w poprzeczkę. Drugi kwadrans przebiegł pod znakiem kontrowersji. Najpierw w polu karnym przewrócił się Łukasz Sekulski. Po długiej analizie systemu VAR okazało się jednak, że napastnik wcześniej był na spalonym. Chwilę później Radosław Cielemęcki pociągał za koszulkę Marcina Flisa. Tym razem weryfikacja trwała krócej i zakończyła się podyktowaniem jedenastki dla gospodarzy. Po raz piąty w tym sezonie skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Grzegorz Tomasiewicz. Po straconej bramce "Nafciarze" starali się kreować grę, lecz rozbili to z bardzo miernym skutkiem. Więcej korzyści miała grająca z kontry Stal. Jedna z nich w doliczonym czasie przyniosła drugiego gola. Idealne prostopadłe podanie posłał Maksymilian Sitek, a akcję wykończył Mateusz Mak.

W drugiej odsłonie nastąpiło ożywienie gości. Kilkukrotnie bramce Rafała Straczka zagrażał Sekulski. Zawodnik był dziś jednak nieskuteczny. Dobrze prezentowali się także zmiennicy wprowadzeni przez Macieja Bartoszka. Parę dobrych dośrodkowań zaliczył Fryderyk Gerbowski. Po jednym z nich goście na raty zdobyli gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Marko Kolar. Minimalnie pomylił się także drugi z rezerwowych, Jorginho, po którego strzale piłka przeleciała obok słupka. Mimo oblężenia pod bramką Strączka, ostatecznie gospodarze dowieźli prowadzenie do końca. Dodatkowo tuż przed końcowym gwizdkiem z boiska za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Dominik Furman.

Stal Mielec - Wisła Płock: 2:1 (2:0)

Bramki: 20' Tomasiewicz, 45+1' Mak - 89' Kolar

Stal: Strączek - Czorbadżiński, Żyro, Matras - Granlund (86' Wyparło), Tomasiewicz, Hinokio (85' Kort), Flis - Mak (75' Szczutowski), Piasecki (85' Kolew), Sitek (75' Mak)

Wisła: Kamiński - Krywociuk, Lagator, Zbozień (70' Lesniak) - Vallo (54' Gerbowski), Furman, Rasak (70' Jorginho), Wolski (54' Kolar), Cielemęcki (54' Tuszyński), Tomasik - Sekulski

Żółte kartki: 40' Sitek, 88' Strączek, 90+4' Kort - 20' Cielemęcki, 41' Tomasik, 43' Krywociuk, 49', 90+5' Furman, 89' Kolar

Czerwona kartka: 90+5' Furman

Sędzia: Damian Sylwestrzak