EBL: Dąbrowa Górnicza przegrała w Sopocie

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 03.12.2021, 21:32

Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza z pewnością nie przyjeżdżali do Sopotu w roli faworytów. Miejscowy Trefl nie tylko dysponuje lepszym bilansem w tym sezonie, ale też triumfował w dwóch ostatnich spotkaniach. Po stronie koszykarzy z Trójmiasta stała także przewaga własnego parkietu. Podopieczni Marcina Stefańskiego zgodnie z przewidywaniami triumfowali, a do zwycięstwa poprowadził ich duet Franke - Kolenda.

Od pierwszej syreny, jaka wybrzmiała dziś w Ergo Arenie inicjatywa była po stronie gospodarzy. Zdecydowanie lepsza skuteczność z gry pozwoliła nieco odskoczyć rywalom w pierwszej kwarcie. W pewnym momencie koszykarze Trefla mieli już nawet dwucyfrową przewagę, ale po dziesięciu minutach gry na tablicy wyników było 21:14 dla gospodarzy. W drugiej odsłonie to przyjezdni trafiali z lepszą skutecznością, ale lokalna drużyna potrafiła tę przewagę zniwelować za sprawą rzutów trzypunktowych i osobistych. Przed przerwą Treflowi udało się jeszcze powiększyć swoją przewagę o jeden punkt.

Po przerwie obie drużyny postawiły na wymianę ciosów, ale obie trafiały z podobną skutecznością. Dzięki temu oglądaliśmy bardzo wyrównaną partię. W końcowych minutach tej odsłony ponownie swoją wyższość zaprezentowali gospodarz, dzięki czemu powiększyli przewagę do dwucyfrowych rozmiarów. Na 10 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników było 67:54, a koszykarze Trefla pewnie zmierzali po swoje szóste zwycięstwo. Cudów w ostatnie kwarcie nie było. Drużyna trenera Stefańskiego kontrolowała przebieg gry i wynik spotkania. Ostatecznie Trefl pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 86:70.

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 86:70 (21:14, 25:24, 21:16, 19:16)

Trefl Sopot: Franke 16, Kolenda 16, Davis 14, Dorsey 13, Gruszecki 10, Sharma 8, Leończyk 7, Moten 2, Jaszczerski 0, Klawa 0, Łałak 0, Lindbom 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Lewis 16, Czujkowski 10, Marble 10, Brenk 9, Mijović 9, Pacheco 9, Sobin 7, Małgorzaciak 0, Motylewski 0, Nowakowski 0, Piechowicz 0, Rajewicz 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.