Dublet Kamila Wilczka

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 26.08.2018, 20:15

Kamil Wilczek powrócił do strzeleckiej formy. Polski snajper w 7. kolejce duńskiej Superligi zdobył dwie bramki dla Broendby IF i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1 z Vendyssel FF.

Kamil Wilczek dzisiejsze spotkanie rozpoczął w wyjściowym składzie Broendby IF. Już przed przerwą po raz pierwszy umieścił piłkę w siatce rywali. W 68. minucie dołożył drugie trafienie. Vendyssel IF zdołał odpowiedzieć bramką z rzutu karnego autorstwa Nigeryjczyka Ifeanyiego. Ostatecznie drużyna Polaka wygrała 2:1 i po siedmiu meczach zajmuje obecnie drugie miejsce. Jutro wyprzedzić ich może Aalborg, który zamykać będzie tę kolejkę Superligi.

Wilczek w tym sezonie spisuje się doskonale. Jest skuteczny w Lidze Europy, a także na krajowym podwórku. W lidze duńskiej ma obecnie pięć trafień i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.

IF Vendyssel - Broendby IF 1:2 (0:1)