Fortuna 1 Liga: Miedź kontynuuje zwycięski marsz ku awansowi

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 03.12.2021, 22:26

Spotkanie 20. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Miedzią Legnica a GKS-em Tychy zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Chuci oraz Śliwy padł wynik 2:0.

Przed tym meczem „Tyscy” znajdowali się na szóstej lokacie z 30. punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na pewnej pierwszej pozycji z dorobkiem 41. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami legniczanie triumfowali 3:0 i również w tej rywalizacji wydawali być się faworytem.

Początek meczu należał do zawodników gospodarzy, ale z każdą kolejną minutą tyszanie dochodzili coraz bardziej do głosu. W pierwszej części gry bramek jednak nie ujrzeliśmy.

Od początku drugich 45 minut Miedź ponownie ruszyła do ataku. W 55. minucie przed utratą bramki uchronił GKS słupek, ale w 68. minucie gola zdobył Chuca, który chwilkę wcześniej zameldował się na placu gry. Siedem minut później podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego prowadzili już 2:0. Podawał niezawodny Maxime Dominguez, a trafienie zaliczył dobrze ostatnio dysponowany Maciej Śliwa. Miedź już do końca meczu w pełni kontrolowała grę i ostatecznie zwyciężyła 2:0.

Wynik ten spowodował, że Miedź umocniła się na pozycji lidera i spokojnie może przygotowywać się do rundy rewanżowej, gdzie będzie broniła miejsca dającego pewny awans do PKO BP Ekstraklasy. Kolejna porażka tyszan może z kolei oznaczać wypadnięcie ze strefy barażowej.

Miedź Legnica – GKS Tychy 2:0 (0:0)

Bramki: 68’ Chuca, 75’ Śliwa

Miedź: Lenarcik – Azikiewicz, Aurtenetxe, Mijusković, Carolina – Lehaire (66’ Chuca), Tront (89’ Bahaid), Dominguez (83’ Matuszek)– Zapolnik (83’ Garcia), Makuch, Śliwa (89’ Stróżyński)

GKS: Jałocha – Wołkowicz (76’ Połap), Nedić, Szymura, Mańka – Biel (76’ Kozina), Grzeszczyk (76’ Jaroch), Misztal (81’ Pawlusiński), Steblecki – Malec, Kargulewicz (61’ K.Piątek)

Żółte kartki: 50’ Dominguez - 14’ Wołkowicz, 21’ Steblecki, 47’ Kargulewicz, 54’ Szymura, 65’ Malec, 71’ Nedić

Sędzia: Wojciech Myć