Kombinacja norweska - PK: Lange najlepszy w Zhangjiakou
CC-by-SA

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 04.12.2021, 12:16

Jakob Lange zwycięzcą pierwszych zawodów w chińskim Zhangjiakou. Niemiec na mecie wyprzedził swojego rodaka Davida Macha oraz Austriaka Thomasa Rettenegerra. Jedyny biało-czerwony występujący w Chinach Andrzej Szczechowicz, zajął 16. miejsce.

Seria skoków została zdominowana przez reprezentantów Austrii i Japonii. Na półmetku zawodów, w czołowej czwórce znajdowało się po dwóch Austriaków i Japończyków. Najlepszy po skoku na odległość 98.5 metra okazał się Christian Deuschl. Pomimo lepszej odległości (99m), na drugiej pozycji sklasyfikowany został Yuya Yamamoto, który z Austriakiem przegrał o 0.1 punkta. Na trzecim miejscu znalazł się Thomas Rettenegger, który do biegu wystartował ze stratą 18 sekund. Tuż za plecami 21-latka uplasował się Sakutaro Kobayashi. Jedyny z biało-czerwonych Andrzej Szczechowicz, po skoku na odległość 89.5 metra, zajmował 18. lokatę.

Wynik serii skoków

Na 10 kilometrowym odcinku najlepsi w sobotnich zawodach byli Niemcy. W rolach głównych na trasie biegu Jakob Lange oraz David Mach. Lider Pucharu Kontynentalnego przystępował do biegu jako 11., ze stratą ponad minuty, natomiast drugi zawodnik w klasyfikacji generalnej jako 8., ze stratą 50-sekund. 26-latek uzyskał nie tylko najlepszy czas biegu, ale także całe zawody zakończył na pierwszym miejscu. Tuż za jego plecami na metę przybiegł David Mach, natomiast podium uzupełnił Thomas Rettenegger, który jako jeden z nielicznych w czołówce, utrzymał pozycję po serii skoków. Andrzej Szczechowicz przesunął się o dwie pozycje i zawody ukończył na 16. miejscu.