Biathlon - Puchar IBU: mizerna Polska, zwycięstwa dla Rosji

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 03.12.2021, 20:30

Za nami kolejna odsłona rywalizacji w Pucharze IBU. Tym razem rywalizacja miała miejsce w Sjusjøen. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mierzyły się w sprincie.

SPRINT MĘŻCZYZN

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się być Anton Babikow. Rosjanin nie zachwycał tempem biegowym, ale za to imponował skutecznością na strzelnicy dzięki czemu pokonał drugiego Filipa Fjelda Andersona, który popełnił jeden błąd na strzelnicy o 0,9 sek. Trzecie miejsce w tej rywalizacji zajął Haavard Gutuboe Bogetveit. Drugi z Norwegów stracił już jednak nieco więcej, bo 9,8 sek i podobnie jak jego rodak spudłował raz.

Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Wojciech Filip. Zajął on 44 miejsce z jednym pudłem. Tomasz Jakieła był 77 (4 pudła), Wojciech Skorusa 90 (4 pudła), a Patryk Bryn 97 (3 pudła).

SPRINT KOBIET

Wśród pań najlepsza okazała się być Anastazja Szewczenko. Panie błyszczały tego dnia na strzelnicy, ponieważ najwyżej sklasyfikowana tego dnia zawodniczka bez pudła sklasyfikowana została na szóstej lokacie. Różnice na podium były niewielkie, bo Rosjanka wygrała z przewagą zaledwie 1,2 sek nad Karoline Erdal oraz 4,3 sek nad Paulą Botet. Czwarta Sara Andersson traciła już jednak do czołowej trójki 33,7 sek.

Zawody z punktami do Pucharu IBU zakończyła Magda Piczura. Polka zajęła 36 miejsce i dopisała sobie 5 punktów. O punkty otarła się także Natalia Tomaszewska, która zajęła pierwsze z miejsc nie premiowane punktami (41. lokata). Joanna Jakieła zakończyła zawody na 50, zaś Kamila Cichoń na 51 miejscu.