La Liga: Sevilla lepsza od Villarreal

• Dodał: Maksymilian Tokarczyk
  • Data publikacji: 04.12.2021, 16:03

Piłkarze Sevilli w dzisiejsze popołudnie dopisali do swojego dorobku trzy punkty. Po porażce z Realem Madryt podopieczni Unaia Emery’ego pokonali na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Villarreal 1:0 (1:0) i wskoczyli – przynajmniej na chwilę, na drugie miejsce w tabeli.

Już na początku spotkania to Sevilla stworzyła sobie kilka sytuacji, ale gospodarze nie umieli zamienić ich na bramki. W 16. minucie meczu świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Marcos Acuna – podanie Argentyńczyka wykorzystał rodak – Lucas Ocampos, który strzałem głową pokonał Geronimo Rulliego. W 25. minucie meczu mogło być 2:0, ale po trafieniu Rafy Mira sędzia odgwizdał spalonego. Gospodarze raczej kontrolowali mecz, a wynik do przerwy nie zmienił się.

W drugiej odsłonie gra nieco się zaostrzyła, obydwie drużyny próbowały doprowadzić do sytuacji bramkowych ale próby te nie przynosiły żadnych rezultatów. Większość drugiej połowy przebiegała w dosyć senny sposób, a drużyny tylko wymieniały się piłką. W 76. minucie groźnie z woleja uderzył Alberto Moreno, ale piłka po plecach Fernando przeleciała tuż nad bramką Bono.

Piłkarze Unaia Emery’ego uaktywnili się w ostatnich dwudziestu minutach meczu, ale wciąż nie umieli znaleźć drogi do siatki rywala, mimo zepchnięcia gospodarzy do defensywy. W 79. minucie spotkania po zagraniu Pervisa Estupinana Gerard Moreno zaliczył kiks sezonu – z najbliższej odległości nie trafił do pustej bramki. W doliczonym czasie gry Thomas Delaney świetnie zablokował strzał Boulaye Dii, ratując gospodarzy przed utratą gola. Mimo lepszej gry w drugiej połowie goście nie potrafili doprowadzić do wyrównania i finalnie to Sevilla dopisała do swojego dorobku trzy „oczka”.

Sevilla FC – Villarreal CF 1:0 (1:0)

Bramki: 16’ Ocampos

Sevilla FC: Bono, Montiel, Kounde, Diego Carlos, Acuna (67’ Augustinsson), Jordan, Reges, Rakitic (57’ Delaney), Ocampos (80’ Torres O.), Mir, Papu Gomez (80’ El Haddadi).

Villarreal CF: Rulli, Alfonso Pedraza (74’ Estupinan), Torres, Albiol, Foyth, Gomez (46’ Moreno G.), Parejo, Capoue, Pino (73’ Chukwueze), Alcacer (62’ Moreno A.), Trigueros (62’ Dia).

Żółte kartki: 45+3’ Rakitic, 57’ Mir61’ Albiol, 90+2 Dia.