PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin wygrywa w Niecieczy

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 04.12.2021, 17:10

Pogoń Szczecin pewnie pokonała beniaminka z Niecieczy 3:1. Tym samym „Portowcy” zrównali się punktami z liderem tabeli i potwierdzają swoje mistrzowskie aspiracje.

W pierwszych minutach nie wydarzyło się nic szczególnego. Pogoń przeważała, rozgrywała piłkę, lecz goście nie potrafili zagrozić bramce Tomasza Loski. W 7. minucie doskonałą okazję zmarnował Jean Carlos, który z bliska trafił wprost w bramkarza Termaliki. Chwilę później padł gol dla „Portowców”. Składną akcję gości, wykończył znajdujący się ostatnio w świetnej formie Kamil Grosicki. Po długiej konsultacji z VAR-em, arbiter ostatecznie uznał bramkę. Pogoń dalej kontrolowała mecz i nie pozwalała niecieczanom na zagrożenie bramki Dante Stipicy. W 22. minucie było już 0:2. Akcję Kacpra Kozłowskiego zakończył strzałem pod poprzeczkę Jakub Bartkowski, który zdobył swojego pierwszego gola w sezonie. Bruk-Bet w 27. minucie w końcu przeprowadził groźną akcję i po zagraniu w pole karne sfaulowany został Tekijaski. Sędzia po drugiej w tym meczu konsultacji z VAR-em podtrzymał swoją decyzję o jedenastce. Rzut karny na bramkę zamienił Piotr Wlazło. Okazję na wyrównanie w końcówce pierwszej połowie miał Mateusz Grzybek, lecz jego strzał dobrze obronił chorwacki bramkarz gości. Do szatni Pogoń zeszła z zasłużonym prowadzeniem.

Po przerwie, pierwszą okazję miał Jean Carlos, ale ponownie dobrze spisał się Tomasz Loska. W 55. minucie arbiter Łukasz Kuźma podyktował rzut karny dla Pogoni po zagraniu piłki ręką przez obrońcę gospodarzy. Swojej okazji nie zmarnował Sebastian Kowalczyk, który z jedenastu metrów pokonał bramkarza niecieczan. Kolejne wydarzenia na boisku to kontrola Pogoni i pojedyncze zrywy drużyny Mariusza Lewandowskiego, lecz nie udawało się sforsować obrony przeciwników. Podopieczni Kosty Runjaicia dowieźli prowadzenie do końca spotkania i zrównali się punktami z Lechem Poznań, który ma jeszcze mecz do rozegrania. Termalica po tej kolejce może znaleźć się w strefie spadkowej.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 1:3 (1:2)

Bramki: 31' (k.) Wlazło - 12' Grosicki, 24' Bartkowski, 57' (k.) Kowalczyk

Bruk-Bet: Loska - Kukułowicz (67' Grabowski), Biedrzycki, Tekijaski, Wlazło, Grzybek - Stefanik ( 86' Orzechowski), Śpiewak (75' Zeman), Hubinek - Gergel (67' Bonecki), Mesanović

Pogoń Szczecin: Stipica - Mata (78' Stolarski), Zech, Triantafyllopoulos, Bartkowski - Dąbrowski, Grosicki (75' Parzyszek), Kowalczyk, Kozłowski (78' Łęgowski), Jean Carlos (75' Drygas) - Zahović (61' Kucharczyk)

Żółte kartki: 36' Wlazło, 45+1' Kukułowicz - 13' Jean Carlos, 89' Drygas, 90+1' Stolarski

Sędzia: Łukasz Kuźma