Saneczkarstwo - PŚ: Chmielewski i Kowalewski znów z dziewiątym miejscem

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 04.12.2021, 19:58

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli dziewiąte miejsce z zawodach Pucharu Świata w Soczi. Triumf odnieśli Andrej Bogdanow i Jurij Prochorow. Natomiast w jedynkach męskich najlepszy był Kristers Aparjods.

Na półmetku rywalizacji nasza eksportowa dwójka z czasem 49,957 sekundy zajmowała dziewiątą lokatę. W drugim ślizgu Chmielewski i Kowalewski nie złamali granicy 50 sekund, ale i tak udało im się utrzymać lokatę w czołowej dziesiątce. Swój pierwszy triumf w karierze w dwójkach odnieśli Andrej Bogdanow i Jurij Prochorow, którzy byli bezkonkurencyjny, wygrywając oba przejazdy. Na podium stanęły jeszcze dwójki Eggert/Benecken oraz Sics/Sics.

Natomiast w rywalizacji jedynek męskich pierwszy raz w tym sezonie pokonany został Johannes Ludwig. Niemiec podczas drugiego weekendu w Soczi musiał uznać wyższość Kristersa Aparjodna, pomimo pobicia rekordu toru w drugim ślizgu, który obecnie wynosi 51,379 sekundy. Najniższy stopień podium zajął także bardzo dobrze dysponowany Dominik Fischnaller. Kacper Tarnawski odpadł w eliminacjach.