Piłka wodna - ekstraklasa: AZS wygrywa w Gorzowie

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 04.12.2021, 20:40

W hitowym meczu 5. kolejki ekstraklasy piłki wodnej mistrz Polski, AZS Warszawa pokonał na wyjeździe Alfę Gorzów Wielkopolski. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. W drugim dzisiejszym spotkaniu ŁSTW Politechnika Łódzka rozgromił UKS Uniwersytet Łódzki.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego początek tego sezonu mieli średni. Przegrali dwa mecze i w tabeli zajmowali szóstą lokatę. Gorzowianie z kolei mieli na koncie serię trzech zwycięstw i bardzo liczyli na jej podtrzymanie. Mecz w Gorzowie zaczął się od wzajemnego badania aktualnej formy. W pierwszej kwarcie sporo było też nerwowości, strat i niecelnych strzałów. Piłka w bramce wylądowała tylko dwukrotnie, na tablicy wyników mieliśmy remis. Druga kwarta to popis warszawian, który, jak się potem okazało zadecydował o końcowym triumfie. Mistrzowie rzucili trzy bramki, a jednocześnie zagrali bardzo uważnie w obronie, nie pozwalając rywalom na celne rzuty.

Do przerwy było więc 4:1 dla AZS, jednak meczu nie można było uważać za rozstrzygnięty. W trzeciej kwarcie mieliśmy znów bardzo wyrównaną grę i w sumie mało celnych strzałów. Skuteczniejsi byli jednak przyjezdni, powiększając przewagę do trzech bramek. W ostatniej kwarcie gorzowianie rzucili się do odrabiania strat i prawie im się udało doprowadzić do remisu. Jednak tzry bramki to było za mało i komplet punktów pojechał do Warszawy. Najlepszymi zawodnikami meczu uznani zostali Michał Jazerski i Denis Wołonczuk.

Drugi dzisiejszy mecz, choć derbowy, był jednostronnym widowiskiem. W pojedynku drużyn akademickich z Łodzi Politechnika zaaplikowała Uniwersytetowi 20 bramek, tracąc tylko dwie. Na jutro zaplanowano kolejne dwa mecze, w których Waterpolo Poznań zagra z Polonią Bytom, a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Arkonią Szczecin.

W tabeli Politechnika Łódzka ma komplet punktów, na drugie miejsce wskoczył AZZ UWA, ale traci do lidera aż pięć "oczek". Na trzecim miejscu na razie Waterpolo Poznań.

Politechnika Łódzka - Uniwersytet Łódzki 20:2 (6:0, 6:1, 4:0, 5:1)
Alfa Gorzów - AZS Uniwersytet Warszawski 5:6 (1:1, 0:3, 1:2, 3:0)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.