TAURON Liga: świetny mecz Commerceconu, bielszczanki rozbite
Paweł Ciesielski

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 04.12.2021, 21:55

Sobotni wieczór przyniósł siatkarskie emocje w TAURON Lidze, a jednym z akcentów był pojedynek ŁKS-u Łódź z bielskim BKS-em. Łodzianki z pewnością liczyły na zwycięstwo na swoim terenie i utrzymanie miejsca na podium rozgrywek, z kolei przyjezdne po dwóch pięciosetowych wygranych miały nadzieję na kolejny tryumf. Niespodzianki jednak nie było, a Commercecon bez żadnych problemów pokonał rywalki 3:0, rozbijając je w trzeciej partii do 10.

Początek pojedynku przyniósł wyrównaną grę punkt za punkt, gdzie dużą rolę odgrywały błędy serwisowe z obu stron siatki. Przełom nastąpił dopiero w środkowej fazie partii, kiedy to, po punktowym bloku Kamili Witkowskiej, gospodynie uciekły na 13:10. Bielszczanki nie potrafiły kończyć swoich akcji, co przekładało się na problemy z odrabianiem strat. Wykorzystywały to siatkarki Commerceconu, które coraz pewniej prezentowały się na boisku i coraz bardziej odskakiwały rywalkom, by po skutecznym zbiciu Veronici Jones-Perry prowadzić już 20:13. Przyjezdne nie zdołały już nic zwojować w tym secie, przegrywając go 25:18, a decydujący punkt prowadzącym dała zepsuta zagrywka Aliny Bartkowskiej.

Również kolejną odsłonę obie drużyny rozpoczęły od wyrównanej gry, ale szybko różnicę punktową na swoją korzyść ponownie zaczęły budować miejscowe, by po "czapie" Klaudii Alagierskiej uciec na 9:5. Choć zawodniczki BKS-u po chwili zdołały zbliżyć się do prowadzących na dwa "oczka", nie potrafiły dotrzymać kroku rywalkom. Łodzianki nie traciły z kolei rozpędu, notując serię siedmiu wygranych akcji z rzędu i odskakując po skutecznej akcji ofensywnej Jones-Perry na 17:7. Bezsilność podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka rosła z każdą kolejną akcją, a wprowadzane zmiany nie przynosiły żadnych efektów. Ostatecznie dostały one w tym secie solidną lekcję siatkówki od gospodyń, które po asie serwisowym Witkowskiej cieszyły się z pewnego zwycięstwa 25:14 i podwyższenia swojego prowadzenia w całym meczu.

Nakręcone zawodniczki Michala Maska mocno otwarły trzecią partię, wychodząc po skutecznym zbiciu Martyny Grajber na 5:2. Solidna gra prowadzących jeszcze bardziej przytłoczyła bielskie siatkarki, które były w kolejnych akcjach tylko tłem dla miejscowych i nie potrafiły zbyt wiele ugrać. Łodzianki szły z kolei jak po swoje, coraz bardziej uciekając rywalkom i nie dając im nadziei na odwrócenie losów pojedynku, by po kolejnym skończonym ataku Jones-Perry prowadzić już 16:6. O ile w poprzednim secie mogliśmy mówić o lekcji siatkówki, to tym razem byliśmy świadkami totalnego pogromu i dominacji Commerceconu. Łodzianki rozbiły zespół z Bielska-Białej do 10, wygrywając po nieco ponad godzinie cały pojedynek 3:0.

ŁKS Commercecon Łódź - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:14, 25:10)

MVP: Veronica Jones-Perry

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.