PKO Ekstraklasa: Lechia lepsza w szlagierze

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.12.2021, 22:07

Hitowe starcie 17. kolejki nie zawiodło fanów PKO Ekstraklasy. Lechia Gdańsk pokazała charakter i odrobiła jednobramkową stratę z pierwszej połowy, ostatecznie triumfując 3:1.

W pierwszych trzydziestu minutach więcej z gry mieli goście. Inauguracyjny kwadrans zakończyła bramka Bena Ledermana. Młodzieżowiec Rakowa uderzył po ziemi przy dalszym słupku bramki Dusana Kuciaka, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki. Z upływem czasu dominować zaczęli Lechiści. Do przerwy skończyło się jednak tylko na próbach Conrado i Biegańskiego. W drugiej części gry przewaga Lechii zaczynała się coraz bardziej uwydatniać. W 53. minucie Bartosz Kopacz dośrodkował w pole karne, gdzie głową do bramki trafił Ilkay Durmus. Turek zaczął wyrastać na jednego z bohaterów spotkania. Chwilę później znów miał okazję, lecz tym razem posłał futbolówkę obok słupka. Oblężenie w polu karnym Vladana Kovacevicia trwało. Szczęścia próbowali jeszcze Michał Nalepa i Mario Maloca. Wynik meczu pozostawał jednak niezmienny. Nieco ożywienia w poczynaniach graczy Marka Papszuna wniosło pojawienie się na boisku Mateusza Wdowiaka. Za jego sprawą dwukrotnie powstało zagrożenie dla defensywy gospodarzy. Skutecznie bronił Kuciak, a niewykorzystane sytuacje niedługo później się zemściły. Znakomitą indywidualną akcją popisał się Durmus, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Nadzieję na odrobienie strat dał Rakowowi w 82. minucie Michał Nalepa, który po otrzymaniu drugiej żółtej kartki musiał opuścić plac gry. W 86. minucie źle piłkę przyjmował Andrzej Niewulis, co skrzętnie wykorzystał Flavio Paixao, tym samym pieczetując zwycięstwo swojej drużyny.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa: 3:1 (0:1)

Bramki: 53', 75' Durmus, 86' Paixao - 16' Lederman

Lechia: Kuciak - Kopacz, Nalepa, Maloca, Pietrzak - Conrado (71' Ceesay), Kubicki (83' Tobers), Biegański (71' Kałuziński), Durmus, Terazzino (71' Paixao) - Zwoliński (83' Makowski)

Raków: Kovacević - Arsenić (46' Petrasek) (80' Rundić), Niewulis, Papanikolau - Arsenić, Lederman, Poletanović (46' Gwilia), Sturgeon (67' Wdowiak), Lopez, Kun - Musiolik (57' Gutkowskis)

Żółte kartki: 90+6' Papanikolau - 21' Conrado, 40', 82' Nalepa

Czerwona kartka: 82' Nalepa

Sędzia: Tomasz Musiał