La Liga: Królewscy nie zwalniają tempa - wygrywają w San Sebastian

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 04.12.2021, 22:53

Real Madryt dołożył kolejne zwycięstwo do kolekcji, tym razem na wyjeździe z Realem Sociedad. Świetny występ zaliczył Vinicius Junior, który celnie strzelił jako pierwszy oraz Luka Jovic, który zmienił Karima Benzemę już w 17. minucie, a 40 minut później umieścił piłkę w siatce.

Intensywnie rozpoczęło się ostatnie sobotnie spotkanie w La Liga. Real Madryt, który jest dominatorem jeśli chodzi o posiadanie piłki i narzucanie tempa grze, początkowo nie do końca potrafił przebić się przez odważnie grający Sociedad. Wraz z upływem czasu Królewscy odkrywali kolejne karty. Świetnie na boisku prezentował się Vinicius Junior, który szczególnie groźny był podczas błyskawicznych kontr. Sociedad z kolei swoich szans upatrywał w atakach pozycyjnych, co okazywało się skuteczne. W 30. minucie gorąco zrobiło się pod bramką piłkarzy z Madrytu. W defensywę wkradł się delikatny chaos, szybkość akcji przerosła jednak gospodarzy i ostatecznie Królewscy ponownie znaleźli się w kontrataku.

Był to bardzo wyrównany mecz, w którym żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić. Pracowała defensywa, ofensywa, a jedyne czego brakowało, by oprócz świetnych akcji móc oglądać jeszcze bramki, to skuteczność i precyzja. Odezwały się między innymi w końcówce pierwszej połowy, gdy Mikel Oyarzabal po odebraniu piłki z rzutu wolnego oddał mocny strzał, jednakże piłka przeleciała tuż obok słupka. W ten sposób po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników nadal widniało 0:0.

W drugą połowę Sociedad wszedł dość spokojnie, Madryt z kolei dość niepozornie rozgrywał piłkę. Ta niepozorność uśpiła czujność gospodarzy, przez co w 47. minucie z pierwszego gola w tym spotkaniu cieszyć się mógł Vinicius. Brazylijczyk odegrał piłkę do Luka Jovicia, który był otoczony piłkarzami Sociedadu. Znalazł jednakże miejsce na podanie w polu karnym, a wspomniany wcześniej Vinicius kapitalnie je wykorzystał, oddając celny strzał którego Alex Remiro nie zdołał powstrzymać.

Niedługo później debiutancką bramkę na swoim koncie zapisał Luka Jovic, który znalazł się w odpowiednim miejscu i wykazał się przytomną reakcją. Świetnym zagraniem głową popisał się Casemiro, ale wykończenie należało właśnie do Jovicia, który piłkę pokierował prosto do siatki. Po tej sytuacji emocje nieco wyhamowały, gra choć momentami przybierała na dynamice, była zdecydowanie spokojniejsza. Gospodarze nieco spuścili z tonu, a Real Madryt zwycięstwa był bliżej niż dalej. I ostatecznie dowiózł tą wygraną bez najmniejszego problemu.

Real Sociedad – Real Madryt 0:2 (0:0)

Bramki: 47' Vinicius, 57' Jovic

Sociedad: Remiro – Gorosabel (69' Zaldua), Zubeldia, Le Normand, Rico (86' Munoz) – Januzaj, Guevara (61' Turrientes), Zubimendi, Oyarzabal – Sorloth (61' Barrenetxea), Isak

Madryt: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Mendy – Modric, Casemiro (64' Camavinga), Kroos (81' Valverde) - Rodrygo (81' Asensio), Benzema (17' Jovic), Vinicius Junior

Żółte kartki: 26’ Zubeldia, 60’ Januzaj

Sędzia: Jesus Gil Manzano