NBA: czwarta porażka Warriors, Bulls górą w Nowym Jorku
flickr.com, NBA Meraki

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 05.12.2021, 10:15

Miniona noc na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata - NBA zapeniła sporo emocji. Poza świetnymi meczmi doszło też do sporej sensacji. Liderzy tabeli - Golden State Warriors uleli ekipie San Antonio Spurs przed własną publicznością.

Brroklyn Nets - Chicago Bulls

Byki z Chicago po porażce z Miami Heat podnosiły się dość długo. Po drodze Bulls zaliczyli zwycięstwo z Charlotte Hornets oraz mało przekonującą wygraną z New York Knicks. Prawdziwy test miał przyjść dziś, kiedy w Barclay Center zmierzyli się z Brooklyn Nets prowadzonymi przez Kevina Duranta oraz Jamesa Hardena. Chicago BUlls w pierwszej połowie mieli spore kłopoty w wytrzymaniem tempa narzucanego przez rywali, przez co notowali słabą skuteczność rzutów z gry. To z kolei przekładało się na wynik, który do przerwy był na korzyść Nets.W trzeciej kwarcie koszykarze z Nowego Jorku kilkakrotnie zwiększali jeszcze swoją przewagę, lecz na końcu mieli zaledwie trzy punkty więcej. Bulls byli w stanie to odrobić w ostatniej odsłonie i sięgnąć po ważne zwycięstwo na wymagającym terenie.

San Antonio Spurs - Golden State Warriors

Po dwóch meczach z rzędu przeciwko Pheonix Suns Wojownicy udali się do Teksasu, gdzie przyszło im się zmierzyć z miejscowymi San Antonio Spurs. Fani najlepszej koszykarskiej ligi świata bez chwili zastanowienia stawiali ekipę Golden jako faworyta tego starcia. Spurs zaskoczyli jednak genialną postawą w pierwszej kwarcie. Prowadzili po niej już 15. puktami i tej przewagi starali się pilnować. W drugiej odsłonie Warriors starali się odrobć straty, ale wygranie partii 37:31 pozoliło gospodarzom na utrzymanie prowadzenia. Trzecia kwarta ponownie rozstrzynęła się koszystnie dla koszykarzy z San Antonio. Lepsza od rywali skuteczność z gry dałą dwupunktową wygraną w iągu 12 minut i sporą zaliczkę przed decydującą partią. Podopieczni Steve'a Kerra zagrali świetnie w defensywie w ostatniej kwarcie, ale ich atak nie pozwolił na dogonienie rywali. San Antonio Spurs odnieśli swoje ósme zwycięstwo, pokonując lidera konferencji zachodniej.

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.