NHL: hity dla liderów

• Data publikacji: 05.12.2021, 10:55

To był pasjonujący dzień w lidze NHL. Większość ze spotkań zakończyło się po podstawowym czasie gry. W najważniejszych starciach dopiero po rzutach karnych Florida Panthers wygrali z St. Louis Blues, a Minnesota Wild z Toronto Maple Leafs.

St. Louis Blues podejmowali lidera Konferencji Wschodniej. I to gospodarze zdobyli pierwszego gola w meczu z Florida Panthers. Ponad minutę później wyrównał Maksim Mamim i po pierwszej tercji był remis. W dwóch kolejnych częściach gry sytuacja była podobna. Blues obejmowali prowadzenie, ale goście odpowiadali. Na 2:1 w czasie gry czterech na czterech trafił Jake Walman, zdobywając pierwsze trafienie w sezonie. Na dwie minuty przed końcem tercji krążek do bramki gospodarzy dobił Sam Reinhart. St. Louis ponownie prowadziło po bramce Brandona Saada. Jednak Maksim Mamim po raz drugi wpisał się na listę strzelców i doszło do dogrywki. W 45 minutach gry Panthers oddali ponad 50 strzałów, czyli dwa razy więcej niż rywale. W rzutach karnych dwa trafienia dla Florydy zanotowali Anton Lundell i Sam Reinhart, zapewniając swojej drużynie 17. zwycięstwo w sezonie.

Rzutów karnych do odniesienia wygranej potrzebował także lider Konferencji Zachodniej. Minnesota Wild przerwała serię zwycięstw Toronto Maple Leafs, które plasuje się na drugiej pozycji na Wschodzie. Wild prowadzili już 3:0, ale goście wyrównali, także za sprawą dwóch bramek Jasona Spezzy. Karnego na triumf dla Wild wykorzystał Kiriłł Kaprizow. Aż cztery spotkania zakończyły się w dogrywce. Nashville Predators wygrali 4:3 z Montreal Canadiens, Tampa Bay Lightning 3:2 z Boston Bruins, Ottawa Senators 6:5 z Colorado Avalanche, a Detroit Red Wings 4:3 z New York Islanders.

Florida Panthers - St. Louis Blues 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 2:1)
Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:1)
Detroit Red Wings - New York Islanders 4:3 (2:1, 1:1, 0:1, 1:0)
Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs 4:3 (1:0, 2:3, 0:0, 0:0, 2:1)
Nashville Predators - Montreal Canadiens 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 1:0)
Ottawa Senators - Colorado Avalanche 6:5 (2:2, 3:1, 0:2, 1:0)
Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
New York Rangers - Chicago Blackhawks 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)