Piłka ręczna - MŚ kobiet: porażka polskiej drużyny po walce
Paweł Bejnarowicz - ZPRP

• Data publikacji: 05.12.2021, 19:27

Reprezentantki Polski poniosły drugą porażkę na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Po porażce z Serbią nasz zespół uległ 23:26 Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej.

Przedwczoraj Polki rozpoczęły turniej od porażki 21:25 z Serbkami. W kolejnym meczu czekało ich jeszcze trudniejsze zadanie, gdyż naprzeciwko Biało-Czerwonych stanęły reprezentantki Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej. W pierwszej kolejce wygrały one z Kamerunem różnicą 22 punktów. Polki spotkanie z afrykańską ekipą czeka na sam koniec fazy grupowej. Jednak w przypadku porażki z Rosjankami nasz zespół jeśli awansuje do następnej rundy, to bez zdobyczy punktowej, co zdecydowanie utrudni walkę o wysokie miejsce w turnieju.

Wynik otworzyła Monika Kobylińska. Rosjanki odpowiedziały czterema trafieniami i zdobyły przewagę. Polki miały duże problemy z pokonaniem Anastazji Łaginy, nawet z najłatwiejszych sytuacji oraz rzutów karnych. Grę drużyny Arne Senstada w ataku ożywiła nieco Romana Roszak, ale to było zdecydowanie za mało na faworyzowane rywalki. W 24. minucie Rosjanki prowadziły już 12:5, a do przerwy wygrywały 16:10.

W drugiej połowie reprezentantki Rosyjskiej Federacji utrzymywały kilka bramek przewagi, ale przydarzył im się dłuższy moment słabej gry. Od wyniku 16:22 Polki zanotowały pięć kolejnych trafień. Praktycznie nie do zatrzymania była Aleksandra Rosiak, która rzuciła także gola kontaktowego. Niestety, nasza drużyna nie wykorzystała w pełni błędów Rosjanek, które nie pozwoliły sobie odebrać prowadzenia. Na pół minuty przed końcem Anastazja Skorobogatczenko ustaliła wynik meczu na 26:23. O porażce Polek w dużej mierze zdecydowała zła skuteczność w rzutach karnych - 17%. Osiem bramek dla polskiej drużyny rzuciła Aleksandra Rosiak.

Polska - Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej 23:26 (10:16)