Piłka ręczna - MŚ kobiet: Polska - Rosja [ZAPIS LIVE]
Paweł Bejnarowicz - ZPRP

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 05.12.2021, 18:00

Reprezentantki Polski rozegrają dzisiaj drugie spotkanie na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Ich rywalkami będą Rosjanki, czyli srebrne medalistki igrzysk olimpijskich z Tokio. Przed Biało-Czerwonymi zapowiada się więc bardzo trudne zadanie, ale nie są bez szans w starciu z faworytkami. Relacja z meczu wystartuje już o 18:00!

POLSKA - ROSJA 23:26

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live! Kolejny mecz Biało-Czerwonych odbędzie się we wtorek o 18:00. Rywalkami podpieczonych Andre Senstada będą wicemistrzynie Afryki - Kamerunki. Do zobaczenia!

Polska - Rosja 23:26 Niewykorzystane rzuty karne zemściły się na reprezentantkach Polski. Mimo niepowodzenia walczyły one jednak do samego końca, za co na pewno warto je docenić.

Polska - Rosja 23:26 Finałowa syrena wybrzmiała na hiszpańskiej hali. Rosjanki wygrywają rezultatem 26:23.

Polska - Rosja 23:26 Koniec nadziei Polek. Rosjanki odskakują na trzy bramki 30 sekund przed końcem meczu.

Polska - Rosja 23:25 Matuszczyk wywalczyła rzut karny! Niestety Marta Gęga nie wytrzymała presji.

Polska - Rosja 23:25 Polki stworzyły ścianę nie do przejścia w obronie. Sędziny zaczęły sygnalizować grę pasywną. Rosjanki zagrały na koło, co zakończyło się faulem w polu bramkowym. Rzut karny został zamieniony na bramkę. Pozostały niecałe dwie minuty.

Polska - Rosja 23:24 Kobylińska wyskakuje w górę i zdobywa kolejną bramkę kontaktową!

Polska - Rosja 22:24 O czas poprosił Arne Senstad. Do końca rywalizacji pozostało 5 minut.

Polska - Rosja 22:24 Weryfikacja sędziowska potwierdziła, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej całym obwodem po interwencji Adrianny Płaczek. Polki nadal w grze!

Polska - Rosja 22:24 Mógł być remis, ale Natalia Nosek nie pokonała rosyjskiej bramkarki. Przeciwniczki odpowiedziały dobrym atakiem pozycyjnym.

Polska - Rosja 22:23 Polki zanotowały dwie niepotrzebne straty z rzędu, ale cały czas mają szanse na udany comeback. Z prawego skrzydła nie myli się Adrianna Górna. Siedem minut do ostatniego gwizdka!

Polska - Rosja 21:23 Niemoc Rosjanek w ofensywie została w końcu przełamana.

Polska - Rosja 21:22 Gol kontaktowy! Strzelczynią nie kto inny jak Aleksandra Rosiak!

Polska - Rosja 20:22 Siódma bramka Aleksandry Rosiak! Już tylko dwie bramki straty!

Polska - Rosja 19:22 Słabszy okres gry reprezentacji Rosji. Na ten moment zapowiada się bardzo emocjonujący ostatni kwadrans!

Polska - Rosja 19:22 Polki miały okazję na zmniejszenie strat do trzech trafień, ale niestety pomyliły się najpierw Natalia Nosek, a następnie Magda Balsam. Rosjanki jednak też wykazały się nieskutecznością i Aleksandra Rosiak naprawiły błędy swoich koleżanek.

Polska - Rosja 17:22 Balsam mogła powtórzyć swój wyczyn sprzed minuty, ale tym razem nie wygrała pojedynku z boku boiska. Na szczęście jej koleżanka z przeciwległej strony, Dagmara Nocuń, pokazała większą skuteczność.

Polska - Rosja 16:21 Magdalena Balsam trafia z prawego skrzydła! Rozgrywające w końcu dobrze obsłużyły szeroko ustawioną zawodniczkę.

Polska - Rosja 15:20 Aleksandra Rosiak podtrzymuje nadzieje Polek. Kolejny świetny gol z pokaźnego dystansu.

Polska - Rosja 14:19 Skuteczna interwencja Adrianny Płaczek i już tylko pięć bramek straty do Rosjanek.

Polska - Rosja 13:19 Elena Mikhaylichenko zeszła z boiska na dwie minuty kara. Polki mając więcej miejsca wykorzystały to poprzez dogranie piłki do niepilnowanej Joanny Szarawagi.

Polska - Rosja 12:18 Bomba z dystansu Aleksandry Rosiak! Polki będą walczyć do samego końca.

Polska - Rosja 10:17 Rosjanki dobrze wchodzą w drugą połowę. Anastasiia Lagina podwyższa prowadzenie z rzutu karnego.

Polska - Rosja 10:16 Zawodniczy wróciły na boisko. Do boju Polki!

Czy Biało-Czerwone wyeliminują błędy w grze i odwrócą losy rywalizacji? Zapraszamy na kontynuację naszej relacji po przerwie spotkania.

Polska - Rosja 10:16 Pierwsza połowa dobiegła końca. Rosjanki schodzą do szatni z sześciobramkową przewagą. W głównej mierze zawdzięczają to zabójczym kontratakom, ale nie biorę się one znikąd. Polki popełniają wiele błędów w fazie rozegrania. W dodatku pomimo dużej liczby rzutów karnych, nie potrafią zamienić tego na trafienia.

Polska - Rosja 10:16 Natalia Nosek trafia z świetnie wypracowanej pozycji. W tym wypadku bramkarka Rosjanek nie miała cienia szans na udaną interwencję.

Polska - Rosja 8:15 Niebywałe. Polki marnują piąty rzut karny. Tym razem nieskuteczna z siódemki była Kinga Achruk. Dodatkowo Marta Gęga otrzymuje dwuminutową karę.

Polska - Rosja 8:14 Monika Kobylińska notuje bardzo efektowną asystę przy bramce Joanny Szarawagi!

Polska - Rosja 7:13 Najpierw w bramce swoje zadanie wykonała Adrianna Płaczek, a następnie Aleksandra Rosiak finalizuje dobrą akcję indywidualną.

Polska - Rosja 5:12 Bezbramkowy impas przełamany. Karina Sabirova wieńczy kolejny kontratak Rosjanek.

Polska - Rosja 5:11 Czwarty rzut karny niewykorzystany przez Polki. Myli się Romana Roszak.

Polska - Rosja 5:11 Dwie minuty kary dla Antoniny Skorobogatchenko. Pomimo gry w przewadze liczebnej Polki nie wykorzystywały szansy na zmniejszenie strat, tracąc piłkę w rozegraniu.

Polska - Rosja 5:11 Rosjanki z sześcioma bramkami na plus. Ponownie zaprezentowały wyborną sztukę kontrataku.

Polska - Rosja 5:10 Fantastyczne trafienie Romany Roszak! Reprezentantka Polski zaskoczyła bramkarkę rzutem sprzed obrończyni.

Polska - Rosja 4:10 Rosjanki odskakują coraz bardziej. Ponowny błąd Polek w rozegraniu i szybka kontra przeciwniczek.

Polska - Rosja 4:8 Fatalna seria niewykorzystanych karnych przerwana. Do siatki trafiła Romana Roszak.

Polska - Rosja 4:8 Zmiana w polskiej bramce - między słupkami pojawiła się Adrianna Płaczek.

Polska - Rosja 3:8 Rzut karny numer trzy. Tym razem podchodzi do niego Marta Gęga, ale również spudłowała!

Polska - Rosja 3:7 Rosjanki po raz kolejny bronią w polu bramkowym. Z linii siódmego metra myli się jednak Balsam i tym razem nie miała szans na dobitkę.

Polska - Rosja 3:6 Magda Balsam na dwa razy zdobywa bramkę z rzutu karnego!

Polska - Rosja 2:5 Nieskuteczny rzut Joanny Szarawagi poskutkował kolejną kontrą Rosjanek.

Polska - Rosja 2:4 Przełamanie niemocy w ofensywie Polek! Pięknym rzutem z drugiej linii popisuje się Kinga Achruk!

Polska - Rosja 1:4 O czas po nie najlepszym początku Polek poprosił trener Andre Senstad.

Polska - Rosja 1:4 Monika Maliczkiewicz odnotowuje skuteczną interwencję, ale nie jest w stanie wyjść z opresji za każdym razem. Kolejny gol Rosjanek po przejęciu piłki i szybkim kontrataku.

Polska - Rosja 1:3 Rzut z podłoża Kingi Achruk zostaje zablokowany. Ten błąd został natychmiastowo wykorzystany przez Rosjanki.

Polska - Rosja 1:0 Monika Kobylińska jako pierwsza wpisuje się na listę strzelców! Polki obejmują prowadzenie.

Rywalizacje w hiszpańskiej Llirii czas zacząć! Przy piłce Polki.

Hymny oby państw rozbrzmiewają na Poliesportiu Pla de L'Arc.

Rosjanki występujące pod egidą Rosyjskiej Federacji przyjechały do Hiszpanii w dosyć osłabionym składzie. Brakuje im aż 8 zawodniczek z igrzysk olimpijskich w Tokio. Ich młode zastępczynie, pomimo mniejszego doświadczenia, i tak graja na bardzo wysokim poziomie.

Bilans pojedynków Polek z Rosjankami prezentuje się następująco: 24 spotkania: 9 zwycięstw – 1 remis – 14 porażek. Czy Biało-Czerwone poprawią negatywne statystyki? Start rywalizacji już o godzinie 18:00!