EBL: Astoria pokonała HydroTruck
Andrzej Romański/EBL

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 05.12.2021, 19:30

W meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Astoria Bydgoszcz pokonała we własnej hali HydroTruck Radom.

W ostatnim niedzielnym meczu polskiej ligi koszykówki Astoria Bydgoszcz podejmowała HydroTruck Radom. Był to mecz dolnych rejonów tabeli i nie było w nim wyraźnego faworyta. Obie drużyny zgromadziły do tej pory szesnaście punktów, jednak ekipa miejscowych miała rozegrany jeden mecz mniej.

Mecz od samego początku był wyrównany, jednak nieznacznie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy uzyskali cztery punkty przewagi. Gra toczyła się w dość wolnym tempie i żadna z drużyn nie zaprezentowała dobrej skuteczności rzutów z gry. Efektem tego był wynik 17:13 po pierwszych dziesięciu minutach gry. Druga kwarta przyniosła ogromną zmianę w przebiegu gry. Rywalizacja wciąż była bardzo wyrównana jednak postronni kibice mogli być znacznie bardziej zadowoleni, bowiem oba zespoły zaprezentowały się znacznie lepiej w ofensywie. Od początku do końca drugiej kwarty na prowadzeniu pozostawali miejscowi. Ekipa z Radomia zdołała odrobić jedynie punkt, więc po pierwszej połowie strata wynosiła trzy punkty (42:29).

Po zmianie stron lepiej prezentowali się gracze HydroTrucka, którzy po pierwszych kilku minutach drugiej połowy zdołali dogonić rywali, a następnie objąć prowadzenie. Gra niestety znów nie porywała i koszykarze znów byli niezwykle nieskuteczni. W tej materii jednak nieco lepsi byli goście, którzy przed rozpoczęciem ostatniej partii prowadzili dwoma punktami. W ostatniej odsłonie spotkania wszystko wciąż było jednak możliwe. Gracze Astorii walczyli do końca i w ostatnich minutach zdołali objąć prowadzenie, którego już nie oddali. Astoria Bydgoszcz pokonała więc HydroTruck Radom 76:73 odnosząc bardzo wartościowe zwycięstwo. Bydgoszczanie będą zajmować więc 11. lokatę, wyprzedzając o punkt dzisiejszych oponentów.

Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 76:73 (17:13, 25:26, 14:19, 20:15)

Astoria: Zębski 14, Camphor 12, Nizioł 12, Pluta 11, Chyliński 9, Herndon 6, Washpun 5, Krasuski 3, Aleksandrowicz 2, Cavars 2

HydroTruck: Kralijevic 22, Ostojic 14, Ireland 12, Lewandowski 12, Moore 8, Zalewski 3, Dzierzak 2, Wall, Żmudzki