Fortuna 1 Liga: zwycięstwo Korony z ligowym outsiderem

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 05.12.2021, 20:10

Spotkanie 20. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS-em Jastrzębie a Koroną Kielce zakończyło się zwycięstwem gości. Po golach Podgórskiego oraz Oliveiry padł wynik 2:0.

Przed tym meczem „Koroniarze” znajdowali się na trzeciej lokacie z 32. punktami na koncie. Zawodnicy „Jastrzębskiej GieKSy” byli zaś na ostatniej osiemnastej pozycji z dorobkiem zaledwie 13. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami kielczanie zwyciężyli 2:1 i również w rewanżu wydawali być się faworytem.

Od startu rywalizacji goście kontrolowali przebieg gry. Pierwszą bramkę zdobył w 22. minucie Jakub Łukowski, ale trafienie to zostało anulowane po analizie VAR z powodu zagrania ręką napastnika ekipy z województwa świętokrzyskiego. Trzynaście minut później Korona zdobyła już w pełni poprawnego gola. Mariusza Pawełka z rzutu karnego pokonał Jacek Podgórski.

Od początku drugich 45 minut kielczanie delikatnie cofnęli się do defensywy i oddali inicjatywę jastrzębianom. W 78. minucie drugą bramkę zdobyła jednak Korona. Tym razem swoje trafienie zaliczył Portugalczyk Filipe Oliveira. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i goście triumfowali 2:0.

Wynik ten spowodował, że Korona zbliżyła się na cztery punkty do drugiego Widzewa i z pewnością ma dobrą pozycję wyjściową do ataku na awans w przyszłym roku. GKS z kolei przedłużył swoją passę meczów bez zwycięstwa i jeżeli Ślązacy marzą o utrzymaniu w Jastrzębiu-Zdroju drugiego poziomu rozgrywkowego muszą zacząć grać dużo lepiej na wiosnę.

GKS Jastrzębie – Korona Kielce 0:2 (0:1)

Bramki: 35’ Podgórski(k.), 78’ Oliveira

GKS: Pawełek – Bojdys, Zalewski, Słodowy – Niewiadomski (71’ Misała), Handzlik (71’ Balboa), Kuczałek, Gajda, Witkowski – Rumin, Ali (85’ Zejdler)

Korona: Forenc – Sierpina, Gąsior, Szymusik (83’ Szarek), Danek – Szpakowski (68’ Sewerzyński), Oliveira – Błanik, Zebić, Podgórski – Łukowski (77’ Górski)

Żółte kartki: 27’ Zalewski, 62’ Kuczałek

Czerwone kartki: 82’ Zalewski

Sędzia: Piotr Idzik