EBLK: zwycięstwa faworytek w dziewiątej kolejce
Dawid Lis

• Data publikacji: 05.12.2021, 20:47

Dziewiąta kolejka Energa Basket Ligi Kobiet nie została rozegrana w całości. Mecz Pszczółki Polskiego Cukru AZS-u UMCS Lublin z Polonią Warszawa został przełożony. W pozostałych meczach po zwycięstwa sięgnęły: Arka Gdynia, BC Polkowice, Zagłębie Lubin i Ślęzy Wrocław.

Koszykarki VBW Arka Gdynia osiągnęły granicę stu punktów w meczu w Toruniu. Już po pierwszej kwarcie mistrzynie Polski prowadziły z Energą 29:14. W drugiej części spotkania drużyna gości powiększyła przewagę o kolejne dziesięć punktów. Po zmianie stron Arka nadal dominowała na parkiecie i zwyciężyła 100:63. Po 14 punktów rzuciły Magdalena Szymkiewicz i Alice Kunek. Gdynianki sięgnęły dopiero po drugą wygraną na wyjeździe. Nadal bez zwycięstwa jest druga drużyna z Gdyni. GTK przegrało 71:82 z Zagłębiem Sosnowiec i na swoim koncie ma aż dziewięć porażek.

Jako jedyna siedem zwycięstw w lidze ma 1KS Ślęza Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska pewnie wygrał z Polskimi Przetworami Basket-25 Bydgoszcz. Patricia Bright zdobyła 21 punktów, a double-double zanotowały Michaela Fekete i Julia Drop. Po sześć wygranych mają Pszczółka, której mecz z Polonią został przełożony, a także Arka oraz BC Polkowice. Ostatnia z ekip wygrała w Poznaniu z miejscową Politechniką, ale w pierwszej kwarcie przegrywała, a w trzeciej straciła swoją przewagę. Ostatecznie czwartą część gry polkowiczanki triumfowały 30:12.