Saneczkarstwo - PŚ: polska dwójka z 13. miejscem w sprincie

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 05.12.2021, 20:46

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 13. miejsce w sprincie na zakończenie Pucharu Świata w Soczi. Najlepsi byli bracia Sics.

Po raz pierwszy w tym sezonie odbyła się rywalizacja w sprintach. Przyzwoity przejazd zanotowała nasza eksportowa dwójka, czyli Wojciech Chmielewski wraz z Jakubem Kowalewski. Jednak dobra jazda Polaków nie wystarczyła do zajęcia miejsca w pierwszej dziesiątce. Ostatecznie Chmielewski i Kowalewski zajęli 13. miejsce. Najlepsi okazali się Andris oraz Juris Sicsowie, którzy wyprzedzili Aleksandra Denisewa i Władysława Antonowa o zaledwie 0,038 sekundy. Podium uzupełnili Robin Geueke i David Gamm. W sprincie jedynek męskich zwycięski okazał się Dominik Fischnaller. Włoch w walce o pierwsze miejsce pokonał Romana Repilowa o 0,039 sekundy. Najniższy stopień podium zajął Wolfgang Kindl, który o 0,010 sekundy był lepszy od Maxa Langenhana.

Na torze w Soczi dwukrotnie oglądaliśmy także rywalizację kobiet. Bezkonkurencyjna w zawodach klasycznych była Julia Taubitz. Walkę z nią chciała nawiązać Natalie Geisenberger, ale i tak jej rodaczka straciła ponad 0,350 sekundy. Podium uzupełniła Kendija Aparjode. Taubitz mogła być szczególnie zadowolona ze swoich startów, ponieważ jej łupem padł także sprint. W nim najbliżej Niemki była Summer Britcher, która miała 0,021 straty do zwyciężczyni.