Piłka nożna - Serie A: pewna wygrana Juventusu. Czyste konto Szczęsnego
Gabriele Barberis/Wikimedia Commons/CC 3.0

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 05.12.2021, 22:42

Juventus bardzo pewnie pokonał Genoę 2:0 na Allianz Stadium. Spotkanie było jednostronne i bezrobotny w tym meczu Wojciech Szczęsny zachował czyste konto.

Zdecydowaną przewagę od pierwszych minut mieli gospodarze. W 9. minucie kapitalne trafienie zaliczył Juan Cuadrado. Kolumbijczyk bezpośrednio z rzutu rożnego zaskoczył bramkarza Genoi. Kilka chwil później mogło być już 2:0, ale strzał Bernardeschiego tym razem obronił Salvatore Sirigu. Napór Juventusu nie ustępował, jednak nie udało im się zdobyć drugiego gola. Próbował Dybala oraz ponownie Bernardeschi, lecz ich strzały lądowały nad bramką gości. Swoją okazję miał również de Ligt, który bezskutecznie starał się zaskoczyć bramkarza przyjezdnych uderzeniem głową. W 37. minucie powinna paść druga bramka dla „Starej Damy”. Ponownie Matthijs de Ligt stanął przed szansą na zdobycie gola i po raz kolejny fantastyczną paradą popisał się włoski bramkarz. Pierwsza połowa bez większej historii, Juventus dominował, choć piłkarze Massimiliano Allegriego mogli czuć lekki niedosyt, ponieważ mieli okazje, aby podwyższyć prowadzenie.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, przebiegała pod dyktando Juve. Świetne zawody rozgrywał Sirigu, który co chwilę ratował drużynę Andrija Szewczenki, broniąc strzały Moraty i Dybali. Dzięki niemu Genoa miała jeszcze jakiekolwiek szanse na chociażby remis na Allianz Stadium. W 64. minucie sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał Dybala, który powinien mieć co najmniej dwie bramki na swoim koncie, ale ponownie na drodze stanął mu doświadczony golkiper. Przebieg meczu się nie zmienił. Goście cały czas się bronili, licząc na jakiś kontratak, który dałby im remis, lecz nic takiego nie miało miejsca. W 82. minucie Juventus, jak i Paulo Dybala dopięli swego. Argentyńczyk strzałem po ziemi trafił do siatki i zamknął to spotkanie zapewniając swojemu zespołowi trzy punkty. „Stara Dama” awansowała na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Juventus - Genoa 2:0 (1:0)

Bramki: 9' Cuadrado, 82' Dybala

Juventus: Szczęsny - Pellegrini (46' Alex Sandro), Chiellini, de Ligt, Cuadrado - Locatelli, Bentancur, Bernardeschi (83' Rabiot), Dybala (89' Kaio Jorge), Kulusevski - Morata (73' Kean)

Genoa: Sirigu - Vasquez, Bani (73' Vanheusden), Biraschi - Cambiaso (85' Melegoni), Toure (59' Portanova), Hernani, Behrami (59' Galdames), Ghiglione - Ekuban, Bianchi (58' Pandev)

Żółte kartki: 34' Pellegrini, 72' Morata, 74' Kean - 50' Cambiaso

Sędzia: Daniele Chiffi