NHL: Kings dało lekcję Oilers

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 06.12.2021, 10:59

Hokej zaskakuje niezwykle często, tym razem zaskoczeni musieli być hokeiści Edmonton Oilers, których kompletnie rozbiła notowana kilka pozycji niżej w Dywizji Pacyficznej drużyna z Los Angeles.

Olejarze są w tym sezonie w czubie tabeli Pacific Division, Kings za to umościło się na szóstej pozycji z niewielką jak na razie stratą do pozycji, która daje awans do play-off. Miejsca w tabeli wskazywałyby, że to Kanadyjczycy będą mieli przewagę, stało się coś jednak zupełnie odwrotnego. O ile w pierwszej tercji mimo przewagi Kings udało się im strzelić tylko jednego gola, druga część gry (najbardziej wyrównana) dała każdej z ekip po jednej bramce, to prawdziwy pogrom nastąpił w ostatnich dwudziestu minutach. Hokeiści z Los Angeles okazali się dla gospodarzy bezlitośni, trzykrotnie wykorzystując grę w przewadze, trwało to raptem dwie i pół minuty, gdy kolejno Koskinena pokonywali Kempe, Doughty i Moore. Edmonton w trzeciej tercji kompletnie nie miał odpowiedzi na świetną grę gości, którzy wygrali zasłużenie.

Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 1:5 (0:1, 1:1, 0:3).

Chicago Blackhawks i New York Islanders to nie są raczej drużyny, których wszyscy się boją, ale w starciu tych ekip było dużo emocji, a o wyniku zdecydowały rzuty karne. Wyspiarzom dodatkowy czas gry dała akcja z ostatnich sekund trzeciej tercji zakończona strzałem Dobsona na nieco ponad dwie sekundy przed końcową syreną. Niestety w dogrywce, a potem w karnych nie było już tak dobrze, bo w trzech seriach nowojorczycy nie byli w stanie pokonać Fleury'ego, co wobec gola Kane'a dało zwycięstwo Chicago.

New York Islanders - Chicago Blackhawks 2:3k. (0:1, 1:0, 1:1, d.0:0, k.0:1).

Bardzo zmienną formą wykazują się gracze Las Vegas Golden Knights, którzy tym razem pokonali wysoko notowane Calgary Flames. Walka była wyrównana, ale skuteczniejsi byli hokeiści ze stolicy hazardu, którzy wygrali u siebie 3:2.

Las Vegas Golden Knights - Calgary Flames 3:2 (1:0, 0:0, 2:2).