Podsumowanie lig: powroty reprezentantów Polski

• Data publikacji: 06.12.2021, 14:00

Po przerwie na mecze reprezentacyjne do gry wróciły ligi krajowe. Po kontuzjach ponownie na parkiecie pojawili się Michał Sokołowski i Michał Michalak. Grali także inni koszykarze z naszego kraju.

Liga hiszpańska

Casademont Saragossa nie miał łatwego zadania, gdyż podejmował Real Madryt. Zespół Adama Waczyńskiego dobrze radził sobie w pierwszej połowie, którą zakończył na jednopunktowym prowadzeniu. Po zmianie stron widoczna była już różnica klas i goście ze stolicy pewnie triumfowali 86:65. Adam Waczyński w niecałe 17 minut zdobył sześć punktów. Real sięgnął po 11. zwycięstwo i jest jedyną drużyną z zaledwie jedną porażką. A to dlatego, że w hicie 12. kolejki Barcelona niespodziewanie przegrała wyraźnie 78:91 z Bitci Baskonią. Gran Canaria przegrała z Heredą San Pablo Burgos. Decydująca okazała się seria gości w końcówce od 80:80 na 89:80. AJ Slaughter grał przez 29 minut i zdobył 12 punktów.

Liga niemiecka

Po wielu tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją na parkiety Bundesligi wrócił Michał Michalak. Zawodnik EWE Oldenburg grał przez niecałe 10 minut i zdobył pięć punktów w przegranym przez jego ekipę 76:78 meczu z Telekomem Bonn. Zwycięską trójkę dla gospodarzy rzucił były zawodnik Zastalu Zielona Góra, Skyler Bowlin. Bonn plasuje się w czołówce tabeli, a Oldenburg na samym dole. Przegrały także inne zespoły z Polakami w składzie. Jakub Garbacz zdobył sześć oczek, a Syntainics Mitteldeutscher ulegli 68:82 Bayernowi Monachium. Oliver Wurzburg przegrał 68:83 z Ludwigsburgiem, a Tomasz Gielo zanotował 10 punktów na swoje konto.

Telekom Bonn - EWE Oldenburg 78:76
Syntainics Mitteldeutscher - Bayern Monachium 68:82
Ludwigsburg - Oliver Wurzburg 83:68

Liga włoska

Michał Sokołowski wrócił do gry w specjalnej masce ochronnej. Jego NutriBullet Treviso sięgnęło po szóste zwycięstwo w sezonie, pokonując 86:76 Unahotels Reggio Emilia. Reprezentant Polski spędził na placu gry aż 29 minut i zdobył sześć punktów.

NutriBullet Treviso - Unahotels Reggio Emilia 86:76

Liga francuska

We Francji mecz Le Portel Mathieu Wojciechowskiego z SIG Strasbourg został przełożony. Bolesną porażkę poniósł zespół Dominika Olejniczaka. Gravelines Dunkierka przegrali z Limoges aż 48:100. Polski środkowy rzucił cztery punkty.

Gravelines Dunkierka - Limoges 48:100

Liga ABA

Mega Basket Belgrad po wyrównanym meczu przegrało 75:79 z Mornar Bar. Aleksander Balcerowski grający dla zespołu ze stolicy Serbii zagrał przez 19 minut, zdobył sześć punktów i zanotował osiem zbiórek.

Mornar Bar - Mega Basket Belgrad 79:75