VTB: wysoka porażka Zastalu w Permie

• Data publikacji: 06.12.2021, 16:40

Po długiej przerwie koszykarze Zastalu Zielona Góra rozegrali swój ósmy mecz w lidze VTB. W Permie przegrali z miejscową Parmą.

W tym sezonie Zastal wygrał zaledwie jedno spotkanie, więc każde kolejne zwycięstwo jest na wagę złota. Wicemistrzowie Polski na wyjeździe zmierzyli się z Parmą Perm, w której składzie zabrakło kontuzjowanego Marcela Ponitki. Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie, prowadząc po niecałych czterech minutach 13:2. Zastal popełniał błędy w ataku i obronie, w tym drugim elemencie prowadziło to do łatwych punktów spod kosza dla rosyjskiej drużyny. W pierwszej kwarcie Parma rzuciła dwa razy więcej punktów niż podopieczni Olivera Vidina - 22:11.

W drugiej części gry ekipa gospodarzy osiągnęła nawet przewagę 23 punktów - 42:19. Od tego momentu do końca pierwszej połowy zielonogórzanie zdobyli kolejne osiem punktów, co dawało nadzieję na odwrócenie losów meczu po przerwie. Tak się jednak nie stało, bo w trzeciej kwarcie różnica ponownie wynosiła ponad 20 punktów. Parma utrzymywała bezpieczną przewagę, która na pięć minut przed końcem po trójce Nemanji Nenadicia stopniała do 13 punktów. Po przerwie na żądanie gospodarze oddali dwa celne rzuty zza łuku i opanowali sytuację. Koszykarze z Permu ostatecznie wygrali 83:72. Zapewne pięciu zawodników z Zielonej Góry punktowało w tym meczu. Dragan Apić zdobył 22 punkty, a Nemanja Nenadić - 21.

Parma Perm - Zastal Zielona Góra 83:72 (22:11, 20:16, 27:20, 14:25)