Kolejne rozgrywki szczypiornistów w Niemczech i Francji

• Data publikacji: 06.12.2021, 17:53

Rozgrywki w europejskich ligach w piłce ręcznej nie zwalniają tempa. W niemieckiej Bundeslidze rozegrano 14. kolejkę, a nadal niepokonany jest SC Magdeburg. W lidze francuskiej odbyła się 12. seria zmagań.

Bundesliga

Na czele tabeli ligi niemieckiej jest SC Magdeburg, który sięgnął po 13. zwycięstwo w sezonie. Tym razem dzięki świetnej drugiej połowie pokonał 29:25 TBV Lemgo. Do zwycięstwa swojej drużyny przyczynił się Piotr Chrapkowski, który zdobył dwie bramki. Aż cztery punkty straty do lidera ma drugie w tabeli THW Kiel. Zespół z Kilonii wygrał 32:23 z HSV Hamburg, prowadząc po trzydziestu minutach 15:6. Szóste zwycięstwo w sezonie odniósł SC DHfK Lipsk. Drużyna Macieja Gębali wywiązała się z roli faworyta w starciu z HBW Ballingen-Weilstetten, triumfując 31:24. Polski obrotowy nie zdobył bramki, a otrzymał jedną karę.

Liga francuska

We Francji nie ma mocnych na Paris Saint Germain. Zespół ze stolicy po wygraniu w Lidze Mistrzów z Łomżą Vive Kielce bez problemów sięgnął po 12. zwycięstwo na krajowych parkietach. Paryżanie pokonali 38:26 ostatnie w tabeli Nancy. Tym razem nienajlepsze spotkanie zagrał Kamil Syprzak. Obrotowy gospodarzy wykorzystał zaledwie jeden z czterech oddanych rzutów. W Lidze Mistrzów bardzo dobrze radzi sobie Montpellier, ale inaczej jest w Liqui Moly Starligue, gdzie drużyna ta ma na swoim koncie aż połowę przegranych meczów. Tym samym Montpellier uległo 26:32 Feniksowi Tuluza.

PSG - Nancy 38:26
Tuluza - Montpellier 32:26
Nimes - Nantes 26:34
Creteil - Limoges 32:31
Chartres - Dunkierka 27:26