Fortuna 1 Liga: Sandecja zawiodła na koniec roku

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 06.12.2021, 20:10

Spotkanie 20. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Odrą Opole zakończyło się zwycięstwem gości. Po dwóch golach Mikinicia dla gości oraz trafieniu Osyry dla nowosądeczan padł wynik 2:1.

Przed tym meczem „Sączersi” znajdowali się na piątej lokacie z 31. punktami na koncie. Zawodnicy „Oderki” byli zaś na dwunastej pozycji z dorobkiem 26. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami nowosądeczanie zwyciężyli 2:1 i również w rewanżu wydawali być się faworytem.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, bowiem już w 15. minucie gola głową zdobył Kornel Osyra. Odra starała się jak najszybciej wyrównać i sztuka ta udała się gościom w 43. minucie, kiedy to Dawida Pietrzkiewicza z rzutu karnego pokonał Tomas Mikinić.

W drugich 45 minutach ponownie przeważali opolanie i w 70. minucie Mikinić po raz drugi celnie wykonał „jedenastkę” i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. To wydarzenie w końcu pobudziło do gry Sandecję. Najbliżej wyrównującego trafienia ekipa z Małopolski była  w 87. minucie, ale strzał Damira Sovsicia z rzutu karnego wybronił Mateusz Kuchta. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Odra triumfowała 2:1.

Wynik ten spowodował, że Sandecja nie wykorzystała okazji na zbliżenie się do czołowej dwójki, a także przedłużyła swoją serię meczów bez zwycięstwa już do czterech gier. Odra z kolei udanie zakończyła jesień i przesunęła się na dziesiątą lokatę, ale opolanie maja tyle samo punktów co siódma Arka.

Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole 1:2 (1:1)

Bramki: 15’ Osyra – 43’ Mikinić(k.), 70’ Mikinić(k.)

Sandecja: Pietrzkiewicz – Osyra, Boczek, Rudol, Kobryń – Chmiel (80’ Wolny), Fall, Sovsić (89’ Zych) – Kasprzak (46’ Walski), Szczepanek, Dikov

Odra: Kuchta – Tkocz, Kamiński, Kostrzycki, Szrek – Trojak, Pawlik – Marzec (90+10’ Hreben), Mikinić (77’ Niziołek), Petrak (90+10’ Żemło) – Żak (60’ Czapliński)

Żółte kartki: 21’ Kasprzak, 41’ Kobryń, 83’ Fall – 85’ Kostrzycki, 90+7’ Trojak, 90+8’ Petrak

Czerwone kartki: 69’ Kobryń

Sędzia: Wojciech Krztoń