PKO Ekstraklasa: uratowany remis Wisły Kraków

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 06.12.2021, 20:16

W ostatnim meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała 1:1 z Wisłą Kraków. Goście do wyrównania doprowadzili w doliczonym czasie gry za sprawą Michala Frydrycha.

Mecz w Grodzisku Wielkopolskim był obszernymi fragmentami nużący. W pierwszej połowie, co prawda obie drużyny oddały łącznie pięć celnych strzałów, lecz trudno klasyfikować jakikolwiek z nich w gatunku poważniejszego zagrożenia. W drugiej odsłonie na próżno można było dopatrywać się poprawy w grze piłkarzy. W 66. minucie piłka zagrywana przez Roberta Ivanova prześlizgnęła się po nodze Serafina Szoty i trafiła pod nogi Adama Zrelaka. Słowak strzałem z prostego podbicia pokonał wracającego do bramki Wisły, Pawła Kieszka. W ostatnim kwadransie gospodarze cofnęli się głęboko w głąb własnej połowy. "Biała Gwiazda" zyskiwała przewagę, z minuty na minutę rozpędzając się. W końcówce gościom dwukrotnie udało się umieścić futbolówkę w siatce. Najpierw trafił Felicio Brown Forbes, ale sędzia odgwizdał przewinienie Stefana Savicia. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie Dora Hugiego wykorzystał Michal Frydrych. Kapitan Wisły zanotował już czwartą bramkę w sezonie.

Warta Poznań - Wisła Kraków: 1:1 (0:0)

Bramki: 66' Zrelak - 90+4' Frydrych

Warta: Lis - Ivanov, Szymonowicz, Trałka - Kiełb, Kopczyński, Kupczak, Czyż (62' Czyżycki), Kuzimski (62' Sangowski), Grzesik - Zrelak (80' Rodriguez)

Wisła: Kieszek - Gruszkowski (86' Plewka), Szota, Frydrych, Hanousek - Aschraf, Yeboah, Skvarka (70' Hugi), Żukow (86' Kuveljić), Młyński (61' Savić) - Brown Forbes (70' Kliment)