Koszykówka - LM: porażka Stali z liderem

• Data publikacji: 07.12.2021, 20:43

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski prawie miesiąc czekała na kolejny mecz w Lidze Mistrzów. W piątej kolejce mistrzowie Polski przegrali na własnym parkiecie 75:88 z BAXI Manresą.

Zespół z Hiszpanii był zdecydowanym faworytem spotkania, gdyż przewodził w tabeli z kompletem zwycięstw. Stal zwyciężyła do tej pory tylko raz, z Hapoelem Jerozolima. Gospodarze w Arenie Ostrów zdobyli swoje pierwsze punkty dopiero po blisko trzech minutach, przegrywając już 0:7. Po rzucie za trzy punkty Sylvaina Francisco Manresa już po pięciu minutach miała dwucyfrową przewagę - 15:5. Jak wiadomo, we współczesnej koszykówce kilka punktów przewagi nie jest bezpieczną zaliczką. Na początku drugiej kwarty Stal szybko zdobyła pięć oczek i miała tylko jedno posiadanie straty - 20:23. Minutę później James Palmer doprowadził do remisu. Co więcej, po trafieniu zza łuku Treya Drechsela mistrzowie Polski wygrywali 29:28. Było to jednak jedyne prowadzenie ostrowian w całym meczu. Do przerwy ekipa Igora Milicicia przegrywała 33:41, gdyż BAXI od stanu 31:31 zanotowało serię 10:0.

Wypracowana przewaga dała duży komfort zespołowi gości po zmianie stron. Zespół z Hiszpanii w drugiej połowie kontrolował poczynania na parkiecie, odskakując nawet na 18 punktów. Stal miała jeszcze szansę na odwrócenie losów meczu, kiedy zbliżyła się na pięć punktów straty. Jednak to Manresa triumfowała ostatecznie 88:75 i odnosząc piąte zwycięstwo, umocniła się na czele tabeli. Koszykarze z Ostrowa mieli problemy z trafieniami za trzy punkty, gdyż trafili tylko 9 z 33 rzutów zza łuku. Trzy z nich należały do Michaela Younga, który zdobył łącznie 17 punktów i zanotował 9 zbiórek.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - BAXI Manresa 75:88 (15:23, 18:18, 24:26, 18:21)

Stal: Young 17, Drechsel 14, Florence 14, Palmer 13, Simmons 7, Andersson 7, Loncar 2, Mokros 1, Załucki 0, Wojciechowski, Nawrot, Pluta

BAXI: Moneke 16, Martinez 11, Bako 10, Francisco 8, Waltonen 8, Maye 7, Garcia 6, Jou 6, Sima 5, Perez 2, Steinbergs 0.