Skoki do wody - MŚJ: Santoro lepszy od Seredy na trampolinie
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 07.12.2021, 21:18

Matteo Santoro zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów w skokach do wody na trampolinie trzymetrowej w kategorii B. W walce o zwycięstwo Włoch pokonał Ołeksieja Seredę. Natomiast mistrzynią świata juniorek w grupie A na platformie została Jekaterina Beliajewa.

Rywalizację w finale na trampolinie trzymetrowej w kategorii B (15-16 lat) lepiej rozpoczął Ołeksij Sereda, który dzięki bardzo dobremu wykonaniu 3 1/2 salta w przód w pozycji łamanej odrobił z nawiązką straty do Matteo Santoro z eliminacji i wyszedł na prowadzenie. Jednak już w kolejnej kolejce Włoch odzyskał pozycję lidera, prezentując ten sam skok co Sereda, ale swojego rywala wyprzedzał o zaledwie 0,05 punktu. W następnej serii Santoro powiększył swoją zaliczkę do ponad siedmiu "oczek". Na zakończenie rywalizacji Ołeksij Sereda wykonał 2 1/2 salta w przód w pozycji łamanej z 1 śrubą. Na atak Ukraińca Matteo Santoro odpowiedział przedstawieniem 2 1/2 salta w tył w pozycji łamanej. Ostatecznie nieznacznie lepszy okazał się Włoch, który wyprzedził Seredę o 1,55 punktu. Najniższy stopień podium zajął rodak zwycięzcy Matteo Cafiero. Przed ostatnią kolejką trzecie miejsce zajmował Matej Nevescanin, ale Chorwat fatalnie wykonał 2 1/2 salta Auerbacha w pozycji łamanej, co skrzętnie wykorzystał Cafiero, awansując na podium.

Natomiast w konkursie juniorek na platformie z grupy A (17-19 lat) najlepsza okazała się Jekaterina Beliajewa. Rosjanka na pozycję liderki zajęła w przedostatniej kolejce, dzięki dobremu zaprezentowaniu 3 1/2 salta delfina w pozycji kucznej. Już wtedy Beliajewa miała ponad 12 punktów zapasu nad drugą Pauline Alexandrą Pfeif, a na sam koniec rywalizacji tylko powiększyła nad Niemką, wykonując 2 1/2 salta w tył w pozycji łamanej z 1 1/2 śruby. Brązowy medal wpadł w ręce Jelizawiety Kanso, która na podium wskoczyła w ostatniej kolejce, spychając z niego Nicoletę-Angelikę Muscalu.