Liga Mistrzów: Liverpool lepszy od Milanu na zakończenie fazy grupowej

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 07.12.2021, 22:55

W 6. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów AC Milan podejmował u siebie piłkarzy z Liverpoolu. Górą Liverpool, który nie stracił w tegorocznych rozgrywkach choćby punktu.

Pewnym udziału w wiosennej części Champions League była ekipa przyjezdnych, która w dotychczasowych pojedynkach zdobyła komplet punktów. Milan z dorobkiem 4 pkt zajmował 3. miejsce i tracił tylko jedno oczko do FC Porto, które zajmowało 2. pozycję.

Do przerwy obie drużyny remisowały 1:1 Gol otwierający wynik meczu padł w 30. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkarze Milanu dwukrotnie uderzali na bramkę. Skutecznym okazało się drugie uderzenie. Na liście strzelców wpisał się dobijający Tomori. W 37. minucie goście wyrównali. Dużą rolę w bramkowej akcji odegrał Chamberlain, który wdał się w drybling przed polem karnym, po czym zza szesnastki uderzył na bramkę. Piłkę zdołał odbić Maignan, ale do siatki trafił później Salah.

Liverpool wyrównać mógł właściwie w 31. minucie. Mimo asekuracji kilku rywali do strzału sprzed pola bramkowego doszedł Origi, choć to nie do niego kierowane było podanie. Ten jednak wykorzystał rykoszet, ale z jego próbą poradził sobie golkiper miejscowych.

Ten jednak skapitulował w 55. minucie. Tym razem to goście cieszyli się z prowadzenia. Futbolówkę na wysokości pola karnego przejął Mane. Co prawda piłkę po jego uderzeniu wybił Maignan, ale na tyle nieszczęśliwie, że do siatki wpakował ją dobijający głową Origi.

Swoje szanse w końcówce miał Milan. W 77. minucie kilkanaście metrów przebiegł z piłką Hernandez, ale w końcówce akcji stracił równowagę, lecz i tak zdecydował się na strzał. Jego próbę z ostrego kąta skutecznie wyłapał jednak Alisson. W 86. minucie znów świetna postawa Alissona, który dobrze skrócił kąt i w sytuacji sam na sam zmusił do błędu zmuszonym został Kessie.

AC Milan - Liverpool 1:2

Bramki: 29' Tomori - 36' Salah, 55' Origi

AC Milan: Maignan – Hernández, A. Romagnoli (C), Tomori, Kalulu (65' Florenzi) – Krunić (83' Bakayoko), Tonali (59' Saelemaekers), Kessié – B. Díaz (59' Binnásir), Ibrahimović, Messias

Liverpool F.C.: Alisson (C) – Tsimikas, N. Phillips, Konaté, N. Williams (90+3' Bradley) – Minamino (90+3' Woltman), Morton, Oxlade-Chamberlain – Mané (64' Joe Gomez), Origi (80' Fabinho), M. Salah (64' Keïta)

Sędzia: Danny Makkelie